Арсенал измъкна победата срещу "стършелите"(ВИДЕО)

"Топчиите" се наложиха с 3:2 на "Викъридж Роуд"

Арсенал постигна трудна победа с 3:2 при гостуването си на Уотфорд в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Викъридж Роуд" беше много напечена и гостите едва не изпуснаха важния по пътя към Топ 4 успех.

Лондончани поведоха още в 5-ата минута, когато Букайо Сака сервира топката на Мартин Йодегард в наказателното поле и той я вкара в долния ляв ъгъл зад Бен Фостър.

Малко по-късно Уотфорд изравни. Кучо намери пространство в наказателното поле, за да засече високото подаване, и нанесе перфектен ножичен удар за 1:1!

Двубоят продължи да е двуостър и Томас Партей пропусна отново да даде преднина на Арсенал, след като мерникът му изневери. След половин час игра Арсенал все пак отново поведе. Сака нанесе перфектен удар от воле от границата на наказателното поле и топката се оплете в мрежата, преодолявайки безпомощния вратар за 2:1!

Седем минути след подновяването на играта "топчиите" удвоиха аванса си. Страхотно взаимодействие между Габриел Мартинели и Александър Лаказет, даде възможност на първия чиста от позиция да вкара с удар в горния ляв ъгъл за 3:1.

После Арсенал трябваше да потрепери, след като Уотфорд изпусна няколко чудесни положения да намали изоставането си, но това стана в 87-ата минута. Муса Сисоко получи чудесно подаване, озовавайки се сам срещу вратаря, и хладнокръвно прати топката в мрежата.

До края за "стършелите" нямаше повече време и Арсенал измъкна победата. С нея отборът събра 48 точки и заема 4-то място в класирането. Уотфорд се намира на предпоследната 19-та позиция с 19 точки.

Уотфорд - Арсенал 2:3

0:1 Йодегард (5)