ОБЗОР: Монтана и Пирин (Разлог) изравниха четвъртфиналните серии

С успехи над Дея Спорт и Левски

Пирин (Разлог) изравни четвъртфиналната серия в мъжкото волейболно първенство срещу бургаския Дея Спорт, след като го победи 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14) гейма.

Решаващата трета среща от серията е на 29-и този месец (вторник) в Бургас. Монтана също изравни общия резултат в серията и ще търси крайната победа и участие на полуфинал в трети мач, след като обърна Левски с 3:2 гейма в София.

В Разлог домакините диктуваха през по-голямата част от мача събитията на полето и логично надделяха с чудесни първи и четвърти гейм срещу Дея Спорт. Бургазлии имаха една възможност в третия гейм, когато можеха да излязат те напред, но в крайна сметка не го сториха.

Спас Байрев с 22 точки беше най-резултатен за разложкия отбор, а Костадин Гаджанов завърши с 16. Александър Симеонов добави 13 точки, докато за Дея Спорт опитният Георги Петров остана с 15. Блокадата на гостите не работеше, което се вижда и от статистиката – няма човек с повече от 2 точки от този показател.

В другата среща днес волейболистите на Левски бяха тотални доминатори в първите два гейма, които спечелиха на 15 и на 17 точки. След това Монтана взе следващите два, като рано-рано във всяка част си осигуряваше добро предимство.

Тайбрекът започна с надмощие на Левски, които дръпнаха с 6:4 и 8:6. Монтанци изравниха за 9:9 и вървеше точка за точка до 13:13, след което гостите надделяха.

Любослав Симеонов беше неотразим за Монтана с 26 точки, Радослав Попов и Димитър Калчев останаха с по 12. За Левски Венислав Антов беше най-резултатен с 19 точки, Самуил Вълчинов приключи с 15.

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ ОТ НАЦИОНАЛНАТА ЛИГА ПО ВОЛЕЙБОЛ (МЪЖЕ), ВТОРИ СРЕЩИ:

Левски (София) – Монтана                                 2:3 (25:15, 25:17, 20:25, 22:25, 13:15)
*Резултатът в серията е равен 1-1 победи

Пирин (Разлог) – Дея Спорт (Бургас)                      3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14)
*резултатът в серията е 1-1 победи. Третата среща е на 29-и март в Бургас

КРАЙНИ:

Добруджа 07 (Добрич) – Хебър (Пазарджик)                  0:3 (19:25, 16:25, 18:25)
*Хебър печели серията с 2-0 победи

ЦСКА (София) – Нефтохимик (Бургас)                        1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 23:25)
*Нефтохимик спечели серията с 2-0 победи