ОБЗОР: Питсбърг разби Детройт с 11:2 в НХЛ (ВИДЕО)

Малкин с 13-и хеттрик, вижте всички резултати и класирането

Евгени Малкин отбеляза 13-и хеттрик в кариерата си и добави една асистенция при изразителната победа на Питсбърг с 11:2 срещу Детройт в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Сидни Кросби, Каспери Капанен, Джеф Картър, Теди Блугър, Дантън Хейнен, Брайън Бойл и наскоро привлеченият Рикард Ракел също се разписаха за Пенс, който поведоха с 6:0 за по-малко от 30 минути.

По-късно те забиха още шест шайби и направиха първи мач с 11 попадения от почти 30 години насам. Тристан Джари завърши с 33 спасявания и така записа шеста победа от последните си седем мача като титуляр.

За последно Питсбърг вкара 11 гола при 11:5 срещу Филаделфия на 16 ноември 1993. Пенс са също така на точка пред Рейнджърс в надпреварата за второто място в Столичната дивизия, като нюйоркчаните гостуват на Питсбърг във вторник вечер.

Дилан Ларкин отбеляза 28-ия си гол за Детройт и Якуб Врана вкара шести, но в крайна сметка Ред Уингс загубиха за девети път в последните 11 мача.

Алекс Неделкович пък допусна първите четири гола и бе заменен от Калвин Пикард след попадението на Картър при числено предимство за Детройт.

К`Андре Милър вкара 2:02 минути след началото на продължението и руският национал с български корени Александър Георгиев спаси 13 удара при победа на Рейнджърс с 5:4 срещу Бъфало.

Франк Ватрано записа две попадения, Алекси Лафрение завърши с гол и асистенция, а Артьоми Панарин заби последната шайба за пети успех на нюйоркчаните в последните шест домакинства. Така Георгиев е с баланс 10-9-2 през сезона.

Расмус Асплунд, Уил Бътчър, Кайл Окпосо и Джеф Скинър вкараха головете за отбора на Бъфало, който е с 3-0-2 в последните си пет мача. Крейг Андерсън пък отрази 26 удара за Сейбърс.

Питсбърг е три точки зад лидера в Столичната дивизия Каролина и с още една зад първенеца в Източната конференция Флорида. Пантърс, водачи в Атлантическата дивизия, загубиха с 2:5 срещу Торонто.

Джон Таварес вкара два гола при числено предимство за Лийфс във втората третина, а Мич Марнър завърши с три асистенции. Две от тях бяха за Таварес, а една бе за попадение на Морган Райли. Иля Михейев и Остин Матюс също бяха точни за Флорида.

Петерж Мразек спаси 33 удара за Лийфс и бе преодолян само от Брендън Монтюр и Райън Ломберг.

Тампа Бей е на шест точки зад Флорида на второто място в Атлантическата дивизия. Тази нощ Лайтнинг надвиха с 4:1 НЙ Айлъндърс, след като Андрей Василевски спаси 23 удара, а Виктор Хедман и Алекс Килърн вкараха ключовите голове през втората третина.

Рос Колтън и Михаил Сергачов бяха точни в последната част за Тампа Бей, а Брок Нелсън вкара за Айлъндърс.

Вторият в класирането на Централната дивизия Минесота победи с 3:2 след продължение лидера Колорадо.

Кевин Фиала вкара 15 секунди след началото на допълнителната част, а Кирил Капризов и Райън Хартман също бяха точни за Уайлд, които изостават с цели 14 точки от Аваланч.