Лудогорец унижи ЦСКА - 5:0 (ВИДЕО)

Рекордна победа в дербито

Лудогорец постигна най-изразителната си победа над ЦСКА, след като разгроми у дома „червените“ с 5:0 в мач от втория плейофен кръг на първата шестица в efbet Лига.

Историческият успех на „зелените“ в Разград дойде след 2 попадения на българския национал Доминик Янков и дебютен гол на новия нападател Игор Тиаго.

По веднъж за осигурилите си предсрочно 11-а поредна титла домакини се разписаха още Бърнард Текпетей и друго зимно попълнение - Матиас Тисера.

Обявеният преди дни за нов постоянен треньор на ЦСКА британец Алън Пардю пък ще трябва бързо да вдигне възпитаниците си, защото след 10-ина дни предстои финал за Купата с Левски.

Наставникът на „армейците“ имаше куп кадрови проблеми преди сблъсъка, защото от сметките му отпаднаха Юрген Матей, Федерико Варела, Бисмарк Чарлс, Ахмед Ахмедов, Иван Турицов, Жеферсон, Амос Юга, Тибо Вион и Греъм Гери.

Той реши да промени схемата на игра и заложи на такава с трима централни защитници, но това определено обърка футболистите, защото те бяха комични в отбрана и след техни грешки Лудогорец вкара двата си гола преди почивката.

Двубоят в Разград започна равностойно, но скоро след това домакините овладяха инициативата и в 9-ата минута Доминик Янков бе оставен абсолютно непокрит на добра позиция. 21-годишният талант стреля силно, но вратарят на гостите Димитър Евтимов спаси.

Малко по-късно обаче юношата на Лудогорец и Съндърланд откри резултата. Това стана след колективна грешка на „червените“ в 15-ата минута.

Тогава Спас Делев открадна топката след грешен пас и я подаде към Матиас Тисера. Последният беше спрян от Мено Кох, но дебнещият Янков се ориентира най-добре в пеналта и отблизо нямаше как да сгреши – 1:0.

Не след дълго отново Янков показа класа, справи се с двама съперници и намери Бърнард Текпетей, но той заложи на силата при удара си и сгреши. После Евтимов трябваше да спасява изстрел на Матиас Тисера, ала в 30-ата минута стражът на ЦСКА бе матиран за втори път.

И пак след грешка на защитниците пред него. От нея се възползва Матиас Тисера, който направи резултата 2:0 след асистенция на Текпетей.

В края на първото полувреме пък „армейците“ позволиха на нисичкия Спас Делев да отправи опасен удар с глава, профучал на сантиметри от гредата.

Така Лудогорец взе комфортен аванс до почивката, което накара Пардю да промени формацията на ЦСКА и да върне схемата с четирима в защита с двойна смяна.

Това обаче не доведе до нищо добро, защото скоро след подновяването на играта Лудогорец отбеляза трети гол.

В негов автор се превърна Бърнард Текпетей, който се разписа след поредна грешка в „червената“ отбрана и оформи класиката в 51-ата минута.

Само 5 по-късно Лудогорец удари отново и то пак чрез Доминик Янков, който с лекота преодоля двама бранители в червено преди да прати топката неспасяемо в далечния ъгъл, за да се разпише за втори път в мача – 4:0.

Малко след изтичането на първия игрови час пък дебют за домакините направи Игор Тиаго, който се разписа с първото си докосване до топката.

Пристигналият миналия месец от Крузейро нападател се нуждаеше от едва 10-ина секунди, за да ознаменува с гол първия си мач със зеления екип.
20-годишният бразилец засече отблизо опит за удар на Текпетей след корнер и направи резултата 5:0.

Гостите нанесоха първия си точен удар чак в 68-ата минута, когато резервата им Яник-Сони Вилдсхут тества рефлекса на Серджио Падт, но последният внимаваше.

Десет минути преди края разгромът можеше да стане още по-сериозен, но Евтимов спаси удар на Доминик Янков, а малко по-късно опасен изстрел от дистанция профуча на сантиметри от вратата на ЦСКА.

В крайна сметка Лудогорец спечели с 5:0 и записа рекордна победа в дербито с "червените".

Лудогорец – ЦСКА 5:0
1:0 Доминик Янков (15)
2:0 Матиас Тисера (30)
3:0 Бърнард Текпетей (51)
4:0 Доминик Янков (56)
5:0 Игор Тиаго (63)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев;

Треньор: Анте Шимунджа;

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас  Лам, 4. Мено Кох (к), 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 20. Жуниор Нзила, 27. Маурисио Гарсес, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо;