Ас на Борусия (Д): Оставам, за да свалим Байерн

Ас на Борусия (Д): Оставам, за да свалим Байерн

Ще бъдем по-добри през новия сезон, убеден е английският халф

Английският халф Джуд Белингам няма планове да напуска Борусия Дортмунд през лятото и се надява, че през следващия сезон ще може да помогне на тима да сложи край на серията на Байерн Мюнхен от десет поредни титли в Бундеслигата.

“Ще бъда тук и през следващия сезон и ще бъда готов”, каза Белингам преди последния мач на Борусия за сезона срещу Херта Берлин.

Макар и само на 18 години, Белингам се утвърди като един от лидерите на Борусия този сезон. Той има договор с клуба до 2025 година, но вече е трансферна цел на много грандове, като наскоро се смяташе, че Ливърпул ще го привлече през лятото.

Според англичанина през този сезон тимът на Борусия не е бил в състояние да се бори с Байерн за титлата, тъй като е имал много големи колебания в представянето си и е допуснал прекалено леки голове. Кръг преди края "жълто-черните" изостават с 10 точки от баварците.

“Вярваме, че през следващия сезон ще бъдем по-добри като играчи и като отбор. В Бундеслигата направихме добри мачове и вкарахме много голове. Но сега трябва да намерим постоянство. Да прекъснем серия от десет титли ще бъде нещо невероятно за Борусия и за мен лично. Това би било едно от най-големите постижения в Европа да успеем да детронираме отбор, който доминира толкова дълго време”, добави Белингам.

Петко Христов напуска Специя, остава в Италия

Оставането на българския защитник Петко Христов за момента в италианския Специя блокира трансферите на клуба, тъй като след изпадането в Серия С, приоритет номер 1 за ръководството е да намали заплатите, пише Il Secolo XIX в хартиеното си издание.

Защитник на Кайрат: Топката просто не искаше да влезе

Бразилският защитник Кайрат (Алмати) Лукас Африко не скри, че е разочарован от загубата и отпадането от Левски в третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

Бившият треньор на Португалия поема Нидерландия

Испанският треньор Роберто Мартинес преговаря в момента за поста на селекционер на националния отбор на Нидерландия по футбол, пише местният вестник De Telegraaf.

След отпадането от Шампионската лига: Цървена Звезда остана без треньор

Деян Станкович вече не е треньор на Цървена звезда.

 Руни Барджи ляга под ножа

Крилото на Барселона Руни Барджи ще претърпи операция след скъсването на предна кръстна връзка на дясното коляно, съобщиха от испанския клуб, цитирани от агенция АП.

Ясни са всички участници в плейофния кръг за попълване на Шампионската лига

Сред тях е и Левски