Везенков отново блести за Олимпиакос

Българинът най-резултатен за пореден успех в Гърция

Александър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос при победата с 93:74 над Колос Родос в мач от последния 24-и кръг на редовния сезон на гръцкото първенство по баскетбол.

Българското крило завърши с 16 точки, 7 борби и 2 асистенции за 20 минути игра, а Олимпиакос записа 23-та победа в шампионата.

В Пирея домакините решиха всичко в срещата още в първата четвърт, която спечелиха с 26:12, след което контролираха изцяло хода на срещата.

Костас Слукас завърши с "дабъл-дабъл" за победителите от 11 точки и 14 асистенции, като единствен освен Везенков достигна двуцифрен брой точки.

За гостите от Родос Джордан Флойд вкара 21 точки, а Кени Уилямс добави 17. Колос приключва редовния сезон на трета позиция с 15 победи и 9 поражения и в първия кръг на плейофите ще играе с Лариса.

Съперник на Олимпиакос на старта на елиминациите ще бъде Перистери, който завърши осми с 10 победи и 14 загуби.