Григор Димитров отстъпи с една позиция

Григор Димитров отстъпи с една позиция

Гришо е в очакване на жребия за „Ролан Гарос“

Навръх 31-ия си рожден ден Григор Димитров заема 21-ото място в световната ранглиста на тенисистите, която беше публикувана днес.

Първата ни ракета отстъпи с една позиция в класацията на АТР. Тази седмица Димитров почива и е в очакване на жребия за „Ролан Гарос“, който ще се тегли в петък.

Димитър Кузманов слезе пет места до №198. Пловдивчанинът започва днес участието си в квалификациите на Откритото първенство в Париж, където ще бъде поставен.

В първите 500 са още Адриан Андреев (№363) и Александър Лазаров (№372).

На върха продължава да е шампионът от Рим Новак Джокович, следван от Даниил Медведев и Александер Зверев. Финалистът в италианската столица Стефанос Циципас измести Рафаел Надал на четвъртото място. Това означава, че 13-кратният шампион Надал няма да бъде сред първите четирима поставени в схемата на „Ролан Гарос“.

При жените Виктория Томова направи скок от шест позиции до 113-ата. Софиянката започва утре в пресявките в Париж с мач срещу британката Кейти Суон.

Изабелла Шиникова е №229. Тя също стартира утре в турнира от Големия шлем срещу Виталия Дяченко.

В челото няма промени. Води победителката от Рим Ига Швьонтек, следвана от Барбора Крейчикова и Паула Бадоса.

Алкарас разкри основната си цел за новия сезон

През този Алкарас спечели 8 титли и завърши сезона на първо място в света

Гергана Топалова на полуфинал в САЩ

18-годишната американка я чака в следващата фаза

Росица Денчева на финал в Ираклион

18-годишната българка с шанс за титла на двойки

Гришо в спор с Алкарас за престижна награда

Българинът е претендент за наградата за спортсменство „Стефан Едберг“

Денчева е на 1/2-финал при двойките в Гърция, Янева е 1/4-финалистка в Словакия

И двете имаха добър ден на корта

Гергана Топалова продължава на 1/4-финалите на тенис турнира в Бока Ратон

Поставената под номер 6 българка победи убедително с 6:0, 6:3 Ейва Родригес

Испания преодоля Чехия и ще играе на полуфиналите за купа "Дейвис"

Двубоят на двойки се оказа решителен при това съперничество

Александър Донски със загуба в Бергамо

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо

Циципас го загази след превишена скорост в Гърция

Гръцката тенис звезда Стефанос Циципас преминава през един от най-тежките периоди в живота си