Ювентус не успя да изпрати Киелини и Дибала с победа (ВИДЕО)

Лацио стигна до равенството 2:2 в последните секунди

Ювентус и Лацио завършиха наравно 2:2 в в последния домакински мач на торинци от сезона в Серия А. Това беше и последната среща пред собствени фенове за Джорджо Киелини и Пауло Дибала, които напускат клуба като свободни агенти.

Лацио стигна първи до шанс – в петата минута страхотен шут на Каталди се отби в гредата.

Пет по-късно обаче Юве поведе в резултата. Мората центрира остро в наказателното поле и Душан Влахович отблизо с глава порази вратата на лациалите за 1:0. Две минути по-късно домакините създадоха и втора добра възможност - Бернардески отправи опасен изстрел, преминал над вратата. Гостите от Рим пък отговориха с опасен изстрел на Андерсон от воле, който профуча опасно близо до гредата, но встрани.

В 17-ата минута Джорджо Киелини бе изваден от игра, за да получи аплодисментите на тифозите след 17 години, прекарани с екипа на „бианконерите“. 10 по-късно минута "орлите" поискаха дузпа за игра с ръка, каквато реално имаше, но тя бе плътно прибрана към тялото и Джовани Айролди не видя основание да посочи бялата точка. Минута по-късно Савич направи хубав пробив, подаде успоредно на голлинията и само блестящата намеса на Перин попречи на Фелипе Андерсон да възстанови паритета.

В 36-ата минута Мората получи в наказателното поле, финтира двама бранители и с диагонален удар в далечния ъгъл удвои. В последната минута на първата част Каталди опита да изненада Перин, но бившият страж на Дженоа внимаваше. Шест минути след началото на второто полувреме Сандро прати топката в собстевната си врата по много злополучен начин, опитвайки да отклони изстрел на Патрик с глава.

При едно центиране на Каталди от фал, Ачерби можеше да направи 2:2, но Перин отново бе на висота и отрази опасния удар на италианския национал. Четвърт час преди края аржентинската звезда Пауло Дибала си взе сбогом с "Алианц Стейдиъм". Левичарят бе заменен от младока Мартин Палумбо.

Така се стигна до 96-ата минута, когато Сергей Милинкович Савич донесе точката на Лацио с късен гол.