Нюкасъл препъна хаотичен Арсенал, Тотнъм е готов да празнува (ВИДЕО)

"Топчиите" останаха извън топ 4 кръг преди края на сезона

В първите 15 минути на мача "артилеристите показваха доста колебания и в 8-а минута дори Аарън Рамсдейл беше близо до това да си вкара автогол.

Около 20- а минута обаче лондончани намериха своя ритъм. Тогава Сака размени двойно подаване с Мартин Йодегаард и пробва удар, който обаче беше блокиран. Четири минути по-късно отново Сака се оказа на голова позиция, но ударът беше лесна плячка за Дубравка.

В 36-а минута обае дойде и добър шанс за домакините. След пас към Сен-Максимен на фланга той навлезе към вратата и стреля силно, но Рамсдейл отрази с една ръка.

Десет минути след рестарта на мача нещата станаха сякаш необратими за Арсенал. След страхотен пробив на Жоелинтън по левия фланг той центрира, а при опита си да спре Калъм Уилсън Бен Уайт си вкара каръшки автогол.

Дезориентацията в състава на гостите не спираше, а смените на Артета определено не помагаха. В 72-а минута Калъм Уилсън изпусна нов голям шанс след поредната грешка в защитата на "топчиите". В 80-а минута Арсенал отново беше изхванат на контраатака, а Джейкъб Мърфи изпусна отличен шанс да покачи на 2:0.

В 82-а минута Калъм Уилсън беше на сантиметри от това да прехвърли Рамсдейл с уникален удар от 40 метра. Три минути по-късно всичко приключи. След нов крах в отбраната на гостите Уилсън беше изведен срещу Рамсдейл. Стражът спаси, но Бруно Гимараеш неше наблизо, за да отбележи за 2:0.