За 24 седмици: Пратиха зад решетките агресивния фен на Нотингам Форест

За 24 седмици: Пратиха зад решетките агресивния фен на Нотингам Форест

Робърт Бигс е на 30 години и работи като електрически инженер

Футболен запалянко е осъден на 24 седмици затвор, след като нападна Били Шарп от Шефийлд Юнайтед веднага след края на двубоя срещу Нотингам Форест от плейофите във втора английска дивизия.

Робърт Бигс е на 30 години и работи като електрически инженер. Той навлезе на терена след двубоя във вторник вечерта на стадион "Сити Граунд" и удари нападателя на "остриетата" края тъчлинията. Шарп, който не игра в срещата заради контузия и стоеше с ръце в джобовете, се нуждаеше от четири шева на устната си.

Бигс научи присъдата си в съда в Нотингам, където се призна за виновен за престъпление, описано от прокурорите като "умишлен, целенасочен и безсмислен акт на насилие".

Нотингам спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Шефийлд Юнайтед, след като двата отбора завършиха наравно 3:3 в общия резултата от двата двубоя. Форест се класира за финала в Чемпиъншип срещу Хъдърсфийлд на 29 май в Лондон.

Робърт Бигс, който има сезонен билет за стадион "Сити Граунд", няма да може да присъства на мачове на Нотингам до края на живота си.

Арсенал отново поглежда към Алесандро Бастони

Арсенал проявява интерес към защитника на Интер Алесандро Бастони, според Caught Offside

Карик изравнява рекорди с Манчестър Юнайтед

Под ръководството на временния мениджър Майкъл Карик, Манчестър Юнайтед е събрал 23 точки от девет мача във Висшата лига (седем победи и две равенства, включително и двата престоя с клуба)

Слот: Още е рано Виртц да се върне в игра

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот коментира ситуацията в отбора преди гостуването на Уулвърхемптън в мач от 29-ия кръг на Висшата лига

Капитанът на Челси обясни загубата философски

Капитанът на Челси - Рийс Джеймс, изрази разочарованието си след поражението с 1:2 от Арсенал в лондонското дерби от 28-ия кръг на английската Висша лига

Росиниър: Имаме проблем с дисциплината

Мениджърът на Челси Лиъм Росиниър постави под въпрос някои решения на футболистите си заради допуснатите два гола и получения червен картон при загубата с 1:2 от Арсенал в неделя вечер

Луис Енрике доволен, че Лига 1 отложи мач на ПСЖ

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, изрази удовлетворение от решението двубоят срещу Нант от 26-ия кръг на Лига 1 да бъде изместен в календара, като го определи като „много позитивно“