Херта оцеля в Бундеслигата (ВИДЕО)

След победа с 2:0 във втория бараж с Хамбургер

Херта (Берлин) ще играе и догодина в германския футболен елит.

Столичани запазиха мястото си в Бундеслигата, след като спечелиха с 2:0 визитата си на Хамбургер, а с това и баража за оцеляване с общ резултат 2:1.

Те загубиха първата среща у дома с минималното 0:1, но в понеделник вечер ликуваха с попадения преди и след почивката.

Централният защитник Дедрик Боята откри резултата още в 4-ата минута след асистенция на друг бранител - Марвин Платенхарт, който пък оформи крайното 2:0 в 63-ата.

В добавеното време на срещата Лукас Тусар от Херта бе изгонен заради втори жълт картон, но това не му попречи да триумфира заедно със своите съотборници и всички фенове на гостите след последния съдийски сигнал.

Така Хамбургер, който финишира трети в крайното класиране на Втора Бундеслига, остана на крачка от елита и спря серията си от пет поредни победи в най-неподходящия момент.