Вики Томова се бори, но отпадна от Ролан Гарос (ВИДЕО)

Родната ни тенисистка отстъпи срещу Даниеле Колинс

Първата ракета на България при жените Виктория Томова приключи участието си на Ролан Гарос след загуба за час и 11 минути с 0:6, 4:6 от деветата в света Даниеле Колинс в първия кръг от основната схема.

Тя за първи път достигна до този етап на турнира. Това бе трети мач на българката срещу тенисистка от топ 10.

Първи сет:

Виктория Томова започна срещата добре, като още в първия гейм достигна до две точки за пробив, които не успя да оползотвори и Колинс все пак взе подаването си. Американката успя да достигне до ранен пробив във втория гейм, като успя да го вземе с 40:30. Деветата в света не изпита затруднения със сервис гейма си и поведе с 3:0 след 40:15. При четвъртото разиграване Вики допусна сериозно изоставане, като Колинс имаше две точки за пробив и успя да се възползва от втората. Американката спечели следващото си подаване с леки затруднения - 40:30. Американката показа много по-високата си класа и в шестия гейм, като стигна до трети пробив и затвори сета при 6:0.

Втори сет:

Вторият сет започна със сервис гейм за Даниеле Колинс, като Вики Томова най-сетне се събуди и успя да пробие деветата в света за първи гейм в мача. Вики затвърди доброто си начало на сета и макар с леки затруднения и пропилян брейкпойнт за Колинс, успя да вземе подаването си. Томова остави добри впечатления в третия гейм, като достигна до три точки за пробив, но не успя да се възползва от тях. В крайна сметка след много мъки Колинс спечели подаването си - 1:2. Това като че ли повлия на Вики и тя допусна пробив за около минута при следващото разиграване. Българката все пак показа характер и достигна до точка за прбов в петия гейм, като дори успя да я реализира. Вики набързо успя да вземе подаването си на 0. Колинс успя да реагира и спечели следващия си сервис гейм с 40:30. Американката успя да върне пробива в осмия гейм, като го спечели на 0. Вики успя да затрудни деветата в света в деветия гейм, като имаше една нереализирана точка за пробив, но все пак Колинс взе подаването си - 5:4. Американката успя отново да пробие Вики Томова в десетия гейм и спечели мача.