Голдън Стейт се класира за финала на НБА (ВИДЕО)

Голдън Стейт се класира за финала на НБА (ВИДЕО)

След решителен успех в серията с Далас

Клей Томпсън изравни най-доброто си постижение в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) през сезона с 32 точки при победата на своя Голдън Стейт Уориърс над Далас Маверикс със 120:110 като домакин.

Томпсън добави 2 борби и 3 асистенции, а Голдън Стейт спечели серията във финала на Западната конференция с 4:1 успеха, класирайки се за големия сблъсък за титлата в НБА.

Това ще е шесто участие във финала на Националната баскетболна асоциация за Уориърс в последните осем години.

Те са шампиони за 2015-а, 2017-а и 2018-а и ще играят на финал за първи път от поражението от Торонто Раптърс през 2019-а година.

Съперник на Голдън Стейт във финала на НБА ще е победителят от серията между Бостън и Маями в Източната конференция.

Стеф Къри се включи с 15 точки, 3 борби и 9 асистенции, Кевон Луни завърши с 10 точки, 18 борби и 4 асистенции, а Андрю Уигинс добави 18 точки и 10 борби за победата на домакините от Голдън Стейт.

Лука Дончич отново беше най-резултатен за Далас с 28 точки, 9 борби и 6 асистенции, но вкара 10 от 28-те си опита за стрелба, а Спенсър Динуиди се отчете с 26 точки и 4 асистенции.

Маверикс направиха серия от 15:0 в третата четвърт, за да намалят пасива от 25, който бяха натрупали по-рано в двубоя. Голдън Стейт водеше с 94:84 преди последния период и не изпусна контрола върху срещата.

Извънземен Никола Йокич при успех на Денвър

Центърът с 56 точки и трипъл-дабъл

Резултати НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

ЛеБрон срещу Дюрант за пети път на Коледа

Джеймс има 507 точки на Рождество Христово

Баскетболист отхвърля обвинения в нелегални залози

31-годишният Розиър е обвинен, че е помогнал на залагащи да спечелят пари, като предупредил приятел, че ще приключи преждевременно мач през март 2023 година поради предполагаема контузия.

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда паднаха в Евролигата

Сръбският Цървена звезда, с натурализирания американец Коди Милър-Макинтайър в състава, загуби от Париж Баскетбол с 92:102 като гост във Франция в мач от 18-ия кръг на Евролигата.

Йордан Минчев и Кемниц бият в баскетболния Еврокъп

Националът Йордан Минчев и неговият германски отбор Кемниц се наложиха над турския Бешикташ с 97:95 като домакини в двубой от 12-ия кръг в група В на баскетболния турнир Еврокъп при мъжете.