№2 на "Ролан Гарос" се класира за четвъртия кръг

№2 на "Ролан Гарос" се класира за четвъртия кръг

Италианецът Яник Синер спаси 11 сетбола във втория сет и победи Макензи МакДоналд с 3:0 сета

Поставеният под номер 2 в основната схема Даниил Медведев се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Руснакът елиминира Миомир Кецманович от Сърбия с 6:2, 6:4, 6:2 за 1:51 часа. Медведев, който достигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос" миналата година след четири последователни отпадания в първия кръг, нямаше никакви проблеми в двубоя, направи пет пробива и затвори срещата с втория си мачбол. В четвъртия кръг руснакът ще играе с победителя от мача между Марин Чилич (Хърватия) и Жил Симон (Франция).

Номер 11 в схемата Яник Синер (Италия) спаси 11 сетбола във втория сет и победи Макензи МакДоналд (САЩ) с 6:3, 7:6(6), 6:3. "Мисля, че и двамата не се чувствахме добре на корта, но съм много щастлив, че приключих в три сета. Не се чувствам на 100 процента във форма, това е сигурно. Но намерих решение. Сервирах много добре във важните моменти и съм много щастлив, че го пречупих още началото на третия сет", каза Синър в интервюто си на корта.

20-годишният италианец поиска медицински таймаут в хода на мача заради проблем с левия крак. Следващият съперник на Синер ще бъде номер 7 Андрей Рубльов (Русия), който победи Кристиан Гарин (Чили) с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(11) за 3:11 часа.

Българският тенис влезе в историята на All England Lawn Tennis Club

Българският тенис получи изключително признание. Алманахът „Тенис през три века“, който обобщава 125-годишната история на българския тенис, вече официално се превърна в част от библиотеката на AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club) в Уимбълдън, съобщиха от БФТ.

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 131-о място с 557 точки.

Григор Димитров остана 44-и в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-ата позиция в световната ранглиста и през тази седмица.

Американецът Лърнър Тиен спечели турнира "Следваща генерация"

Надпреварата се проведе в Джеда

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения