ОБЗОР: Джокович срещу Надал в исторически четвъртфинал (ВИДЕО)

Ноле разби Шварцман, Рафа пречупи Оже-Алиасим след 263-минутна битка

Защитаващият титлата си Новак Джокович ще играе срещу Рафаел Надал в четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Сърбинът, който е номер 1 в схемата на турнира, победи Диего Шварцман (Аржентина) с 6:1, 6:3, 6:3 за 2:17 часа.

За Джокович това е рекордно 16-о участие на четвъртфиналите и стотен мач в Париж.

Сърбинът имаше трудности само в началото на втория сет, в който губеше с 0:3, но взе следващите седем поредни гейма, за да поведе с 1:0 в третата част.

Джокович е спечелил и четирите си мача до момента на "Ролан Гарос" в три сета, в които е загубил само 30 гейма общо.

Той достига до четвъртфиналите за 13-а поредна година и е шампион от 2016 и 2021-а, а в следващия кръг ще срещне 13-кратния шампион Рафаел Надал. Испанецът трябваше да играе цели пет сета, за да стигне до успеха срещу Феликс Оже-Алиасим с 3:6, 6:3, 2:6, 6:3 и 6:3.

Матадора се нуждаеше от 4 часа и 23 минути на корта, за да уреди 59-ия двубой с Джокович, което е повече от всички други двама в професионалната тенис ера.

Резултати от днешните срещи от четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис:

мъже:
1-Новак Джокович (Сърбия) - Диего Шварцман (Аржентина) - 6:1, 6:3, 6:3
3-Александър Зверев (Германия) - Бернабе Сапата Миралес (Испания) - 7:6(11), 7:5, 6:3
5-Рафаел Надал (Испания) - 9-Феликс Оже-Алиасим (Канада) - 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3