Голдън Стейт е на победа от титлата в НБА (ВИДЕО)

След успех с 10 точки разлика над Бостън в петия мач от финала

Голдън Стейт е на победа от титлата в НБА  (ВИДЕО)

Отборът на Голдън Стейт Уориърс се доближи на една победа от четвърта титла в НБА в последните осем години, след като надви Бостън Селтикс със 104:94 в мач номер 5 от финалната серия между двата тима и поведе с 3-2.

В Сан Франциско звездата на домакините Стеф Къри, който игра на изключителна висота в първите четири мача, имаше слаба вечер, но крилото Андрю Уигинс се нагърби с лидерската роля и изведе своите до ценен успех.

Уориърс започнаха силно в атака и спечелиха първите две части за преднина от 12 точки. Джейсън Тейтъм и компания отговориха на предизвикателство в третата четвъртина, в която дръпнаха с пет точки, но далечна тройка със сирената на Джордан Пуул донесе точка аванс на домакините преди началото на последната част. В нея играчите на Стив Кър бяха по-стабилни и затвориха мача със 104:94.

Къри не успя да реализира нито една тройка от 9 опита и завърши с 16 точки и 8 борби, но Клей Томпсън вкара пет изстрела от далечно разстояние за 21 точки. Над всички за тима ба Уигинс, който завърши с 26 точки и 13 борби, Пуул се отчете с 14 точки от пейката, а Дреймонд Грийн записа 8 точки, 8 борби и 6 асистенции. За Селтикс най-резултатен бе Тейтъм с 27 точки и 10 борби, а Маркъс Смарт вкара 20 точки.

"Изобщо не празнуваме, но се радваме, че сме в тази позиция и искаме да се възползваме от нея. Имаме два опита да вземем една победа, но сме наясно колко ще ни е трудно", коментира Кър след двубоя. "Нямаше как Стеф да няма един такъв мач, но ние имаме достатъчно талант и дълбочина в състава, за да компенсираме", допълни той.

Шестият мач от серията в Бостън ще се играе в четвъртък.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика