България с четвърта загуба в Лига на нациите (ВИДЕО)

Утре нашите играят срещу тима на Япония

Женският национален отбор на България по волейбол записа четвърто поражение в Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим се бори срещу олимпийския шампион САЩ, но отстъпи с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) в първия си мач от група 4 на втората седмица от надпреварата, изигран в Кесон Сити (Филипините).

Българските волейболистки са 13-и в таблицата с 2 точки (1 победа, 4 загуби), САЩ са втори с 12 точки (4 победи, 1 загуба).
Утре нашите играят срещу Япония, в 14:00 ч. САЩ излиза срещу Полша в петък в 06:00 ч.

Българските волейболистки тръгнаха ударно, като поведоха в срещата с 5:2. Постепенно представителките на "янките" наваксаха и обърнаха резултата (7:6). Впоследствие момичетата на Лоренцо Мичели отново взеха превес, след което ролите се размениха. Американките взеха лидерството, но не за дълго - играта продължи точка за точка. След 15:15 обаче съперникът дръпна и оформи стабилна преднина. Въпреки усилията на "лъвиците", които намалиха дистанцията, състезателките на Карч Кирали затвориха гейма в своя полза. Американките надделяха с блокада, което се оказа ключово.
Втората част тръгна идентично - националките ни поведоха с 4:1 и 9:6, след което отново бяха настигнати от противника. Играта за кратко бе равностойна, след което волейболистките на "янките" взеха лидерството. В ключовите моменти представянето ни се подобри и успяхме да застанем на точка от американките (18:19 и 19:20). Трикратните шампионки набраха инерция и отново направиха добра разлика. Атаката и блокадата на родния тим го доближи до противника (21:23, 24:22), но късметът бе на страната на северноамерканките.
И в третия гейм "лъвиците" взеха преднина (8:5), но отново не успяха да удържат темпото. Двата отбора продължиха точка за точка, след което волейболистките на Карч Кирали се откъснаха и останаха стабилни до края. Така олимпийските шампионки записаха чист успех.
Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 14 точки (1 ас, 2 блокади), Силвана Чаушева добави 9 точки (1 ас). Мария Йорданова се разписа с 8 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Келси Робинсън завърши с 14 точки (1 ас), 12 точки реализира Дейниъл Кутино (2 блокади).

Стартов състав:
България: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова, Мира Тодорова, Александра Миланова, Силвана Чаушева, Жана Тодорова - либеро (Мария Йорданова, Петя Баракова, Ралица Василева).