Ансамбълът без медал от финалите на уредите в Тел Авив (ВИДЕО)

Ансамбълът без медал от финалите на уредите в Тел Авив (ВИДЕО)

България спечели общо девет медала от шампионата на Стария континент в Израел

Новият ансамбъл на България не успя да се пребори за отличие във финалите на отделните уреди на Европейското първенство в Тел Авив. 

Отборът ни, който е съвсем неопитен като състав, допусна грешки и в двете си изигравания в неделния ден. Момичетата на Весела Димитрова в състав Вая Драганова, Камелия Петрова, София Иванова, Женина Трашлиева и Рейчъл Стоянов завърши на косъм от подиума във финала на пет обръча, оставайки четвърти с оценка от 33,700. 

В смесеното съчетание с топки и ленти, в което Маргарита Василева заменя Вая Драганова, петорката ни допусна повече грешки и остана на шесто място в класирането. 

България спечели общо девет медала от шампионата на Стария континент в Израел, три от които златни. Боряна Калейн спечели титлите на топка и лента, а към среброто си в многобоя добави и бронз на обръч. Стилияна Николова дебютира на Европейското с бронз в многобоя. 

Добрата игра в квалификациите на Калейн и Николова даде голям аванс на България в отборното класиране, а ансамбълът допринесе за златото в надпреварата при отборите. 

При девойките Дара Стоянова и Елвира Краснобаева спечелиха бронз в отборното, а Еля донесе на България и титла на обръч и сребро на топка.

eSports през декември: месец, изпълнен с битки и емоция

Декември се превърна в мост между настоящите постижения и бъдещите иновации в електронните спортове

Художествената гимнастика отчете общо 111 медала

Българска федерация художествена гимнастика отчете успешна 2025 година със спечелени общо 111 медала

Двама българи в топ 10 на Спортист на Балканите

Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в топ 10 на 52-рото издание на анкетата на БТА „Спортист на Балканите“ за 2025 година

България стана асоцииран член на Средиземноморската хандбална конфедерация

Президентът на БФХандбал Росен Добрев беше делегат на 40-ия редовен изборен конгрес на Международната хандбална федерация

Гриша Ганчев: Боян Радев беше мой учител

Бизнесменът Гриша Ганчев бе един от стотиците, които отдадоха почит към легендарния боец Боян Радев

Иван Пешев: Дълбок поклон, десетки хиляди ще следват заветите на Боян Радев

Министърът на младежта и спорта в оставка Иван Пешев говори пред медиите на поклонението на великия шампион Боян Радев, който почина на 83-годишна възраст в края на миналата седмица