Адриан Андреев отпадна в Оейраш

Адриан Андреев отпадна в Оейраш

Българинът загуби в първия кръг на квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър"

Адриан Андреев загуби в първия кръг на квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в португалския град Оейраш.

На старта на предварителната част на надпреварата 21-годишният българин отстъпи с 2:6, 6:4, 2:6 на италианеца Едоардо Лаваньо.

Андреев започна кошмарно всеки един от трите сета, като неизменно изоставаше с поне 0:3 в геймовете. Той намери сили да спечели втория сет, взимайки шест последователни гейма, но това бе единственият положителен период за него в срещата.

По-късно днес в квалификациите на същия турнир ще играе и Александър Лазаров, който ще има за съперник Сергей Фомин от Узбекистан.

Наградният фонд на турнира в Оейраш, който през миналата година бе спечелен от испанеца Карлос Алкарас, е 45 730 евро.

Ветеранът Агут отпадна в Мадрид

Роберто Баутиста Агут отпадна от турнира по тенис на клей от сериите Мастърс 1000 в Мадрид с награден фонд от 8.23 милиона евро.

Антъни Генов на финал на двойки във Франция

Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Анже (Франция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Ива Иванова и Йоана Константинова една срещу друга на четвъртфинал в Тунис

Ива Иванова и Йоана Константинова ще играят една срещу друга на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Гришо започва в Мадрид в четвъртък около 15:00ч.

Вече е ясен началният час за първия мач на най-добрия български тенисист Григор Димитров на „Мастърс“ турнира в Мадрид

Григор Димитров стартира с квалификант в Мадрид

Хасковлията ще се изправи срещу Адолфо Даниел Вайехо

Григор Димитров: Понякога нещата се случват най-неочаквано

„Моята кариера е пример“, посочи Гришо