Виктория Томова в третия кръг в Ийстбърн (ВИДЕО)

Виктория Томова в третия кръг в Ийстбърн (ВИДЕО)

За място на четвъртиналите Томова ще играе срещу 36-годишната Кирстен Флипкенс от Белгия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за третия кръг на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 757 900 долара. 27-годишната софиянка, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, победи американката Шелби Роджърс с 4:6, 6:3, 6:2 за два часа игра.

Томова допусна един пробив и загуби първия сет, но в следващите две части взе подаването на 37-а в света Роджърс по два пъти и стигна до обрат. Българката заработи 55 точки за световната ранглиста и 9200 долара от наградния фонд.

В спор за място на четвъртиналите Томова ще играе срещу 36-годишната Кирстен Флипкенс от Белгия, която е 257-а в света.

Белгийката е спечелиха единствената среща между двете с 6:1, 6:2 на турнир в Санкт Петербург (Русия) през 2017 година.

Ветеранът Агут отпадна в Мадрид

Роберто Баутиста Агут отпадна от турнира по тенис на клей от сериите Мастърс 1000 в Мадрид с награден фонд от 8.23 милиона евро.

Антъни Генов на финал на двойки във Франция

Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Анже (Франция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Ива Иванова и Йоана Константинова една срещу друга на четвъртфинал в Тунис

Ива Иванова и Йоана Константинова ще играят една срещу друга на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Гришо започва в Мадрид в четвъртък около 15:00ч.

Вече е ясен началният час за първия мач на най-добрия български тенисист Григор Димитров на „Мастърс“ турнира в Мадрид

Григор Димитров стартира с квалификант в Мадрид

Хасковлията ще се изправи срещу Адолфо Даниел Вайехо

Григор Димитров: Понякога нещата се случват най-неочаквано

„Моята кариера е пример“, посочи Гришо