Кузманов с нова победа в квалификациите за Уимбълдън (ВИДЕО)

Националът ни за "Купа Дейвис" надви Педро Качин от Аржентина с 2:1 сета

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за третия кръг на квалификациите на турнира по тенис "Уимбълдън".

28-годишният българин надигра поставеният под номер 9 в пресявките Педро Качин (Аржентина) с 6:4, 3:6, 6:4 за 2:16 часа.

За пловдивчанина това е втора победа изобщо в "Ол Инглънд Клъб", а при още един успех той ще влезе в основната схема на Откритото първенство на Великобритания.

Българинът проби Качин още в първия гейм и запази преднината си до края на сета. Във втората част Качин взе подаването на Кузманов за 5:3 и изравни резултата.

В третия решителен сет българинът поведе с пробив за 5:3, но в следващата част загуби сервис гейма си. Кузманов стигна до 40-15 в десетия гейм при сервис на аржентинеца и при първата си възможност затвори мача в своя полза.

Във финалния кръг на квалификациите Кузманов, който е номер 175 в света и втора ракета на България, ще играе срещу Енцо Куаку (Франция), който е 207-и в ранглистата на АТP.

Българинът има две победи в два мача срещу Куаку на турнири от сериите "Чалънджър" през миналата и през тази година.