Габриела Георгиева влезе в топ 16 на 200 метра гръб

Габриела Георгиева влезе в топ 16 на 200 метра гръб

Това е втори 1/2-финал за България на Световното в Будапеща

Габриела Георгиева записа втори полуфинал за българското плуване на Световното първенство в Будапеща. След 13-ото място на Любомир Епитропов на 200 метра бруст вчера, днес Габриела Георгиева даде 12-то време в сериите на 200 метра гръб за жени с 2:12.69 минути и намери място сред 16-те полуфиналистки.

Георгиева стартира силно и се движеше втора в своята серия след 150-ия метър и макар че свали темпото в последната дължина, успя за първи път на голямо първенство да влезе в полуфиналите. 

Най-бърза в сериите бе американката Фоуби Бейкън с 2:07.89 минути.

 
Норвежецът Андреас Лекнесунд спечели седмия етап на Обиколката на Испания

Тадей Погачар увеличи преднината си в генералното класиране

Легендарна гимнастичка на 18-о световно на 51-а години

На 51 години Оксана Чусовитина продължава да пише история в спортната гимнастика.

Британец с втора победа на ОБиколката на Испания

С нов впечатляващ спринт британецът Матю Бренън от тима Висма-Лийз а байк спечели втора победа в общо пет етапа на Обиколката на Испания.

Погачар уверено погледна към титлата в Обиколката на Испания (ВИДЕО)

Шампионът от Тур дьо Франс с победа в четвъртия етап

Иван Пашов поиска прозрачност при разпределението на парите за клубовете в Пловдив

По думите му в тази сфера има проблеми и е необходимо да има ясни критерии

Кърстри Ковънтри прие Весела Лечева на първа официална среща в МОК

Новото ръководство на БОК вече показва различно управление – открито и с амбиция за развитие. Това заяви екипът на президента на МОК Кърсти Ковънтри, който провежда от сутринта разговори с делегацията на БОК, водена от председателя Весела Лечева.