Ботев (Пд) надви украинци (ВИДЕО)

"Жълто-черните" спечелиха с 2:1 срещу Металист (Харков)

Ботев (Пловдив) победи украинския Металист (Харков) с 2:1 в първата си контрола, играна в турския град Бурдур.

Всичките голове в мача паднаха през второто полувреме, като "канарчетата" поведоха чрез хубаво попадение на Емануел Току от пряк свободен удар в 58-ата минута. Отборът от Пловдив удвои преднината си в 70-ата минута от дузпа, като точен бе Антоан Бароан. За дузпата бе спънат Мохамед Брахими. Четвърт час преди края на мача Металист върна едно попадение, като точен бе Андрий Ралученко с глава след изпълнение на корнер.

Преди срещата футболистите на Ботев, които в този мач играха с резервните си синьо-бели екипи, излязоха с фланелки в подкрепа на капитана си Тодор Неделев.

Съставът на Ботев: Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Атанас Чернев, Самуел Супрайен, Тучукво Нади, Дилан Мертенс, Николай Минков, Джеймс Етоо, Димитър Тонев, Емануел Току, Антоан Бароан (Георги Аргилашки, Мохамед Брахими).