Станислав Иванов и Чикаго Файър в дъното в МЛС

Бившият нападател на Левски титуляр при загуба на неговия тим

Бившият футболист на Левски Станислав Иванов започна като титуляр за Чикаго Файър при гостуването на Хюстън Динамо от поредния кръг на Мейджър Лийг Сокър. Българинът не можа да помогне на тима си, който загуби с 0:2 и продължава да е с най-слаби показатели в цялата лига.

Иванов беше близо до гол в началото на двубоя, когато проби по десния фланг, финтира съперник и отправи остър диагонален удар, преминал на сантиметри от гредата. В средата на полувремето родният футболист центрира прострелно, но Пшибилко закъсня да засече топката. Стаси отстъпи място си на Йон Еспиноса в 59-ата минута.

Домакините от Хюстън, които преследват класиране в плейофите, поведоха в 23-ата минута с гол на исландеца Торлейф Улфарсон. В края на полувремето Дарвин Кинтеро удвои аванса на тексасци. Те са на осмо място в Западната конкференция с 21 точки, а Чикаго Файър има само 14 и е на дъното в Източната конференция, заедно с ДС Юнайтед.

В друга мач тази нощ нападателят от български произход Индиана Василев вкара два късни гола за победата на Интер Маями с 2:1 над Минесота Юнайтед. Юношата на Астън Вила влезе като резерва в 83-ата минута и още до края на редовното време беше точен на два пъти, с което изкачи отбора си на осма позиция в Източната конкференция.

Начело на Изток е Ню Йорк Сити с 27 точки, пред ФК Монреал, Ню Йорк Ред Булс и Филаделфия Юниън с по 26. В Западната конференция води Лос Анджелис ФК с 30 точки, следван от Реал Солт Лейк с 29.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)