Черно море привлече национал на Гвинея Бисау

Черно море привлече национал на Гвинея Бисау

Това е Мади Кета

Черно море привлече пето ново лятно попълнение. Това е националът на Гвинея Бисау Мади Кета, съобщиха от варненския клуб.

23-годишният Кета, който има португалски паспорт, играе основно като ляво крило. Юноша е на Порто. Между 2017 и 2020 година играе за “Б” отбора на португалския гранд, за който записва 76 мача с 8 гола.

През 2020 година преминава в елитния Фарензе. В хода на сезон 2020/2021 записва 21 мача в Примейра лига, но отборът му завършва на предпоследно място и изпада. През последната кампания записва 19 мача с 2 гола във второто ниво на местния футбол. Играчът е бивш юношески национал на Португалия. През тази година прави дебют за националния тим на Гвинея Бисау.

Мади Кета ще започне подготовка с варненци днес, а в сряда ще запише първи игрови минути с екипа на Черно море в една от двете контроли за деня – срещу Созопол или Етър.

Преди него с “моряците” се обвързаха бранителят Петър Босанчич и халфовете Мимито Биаи, Матеуш Клементе и Алекс Фернандес.

Бивш агент на Любо Пенев с притеснителни новини за състоянието му

Едно от предаванията на “Радио Марка” обърна внимание на случващото се с една от най-обичаните фигури в испанския футбол – Любослав Пенев

НА ЖИВО: Добруджа - Лудогорец 0:0

Следете най-интересните ситуации тук

Германски халф се сбогува с Интер Турку преди идването в ЦСКА 1948

Германският халф Флориан Кребс се сбогува с досегашния си тим Интер Турку от Финландия, преди да премине в редиците на втория в българското първенство ЦСКА 1948.

Левски си хареса аса на Спартак Варна

От Левски са гледали изкъсо изявите на Шанде от двубоя с ЦСКА на „Васил Левски“

Лудогорец не мисли за друго, освен победа срещу Добруджа

Разградчани набраха скорост при новия треньор и гонят успеха на всяка цена

Ботев Враца и Спартак Варна търсят жизненоважни три точки

Ботев Враца приема Спартак Варна в мач от 18-ия кръг на efbet Лига

Румънски гранд преговаря за защитник на Ботев Пд

Румънски гранд преговаря за защитник на Ботев Пловдив, пишат медиите отвъд Дунав.

Лидерът Левски излиза срещу винаги коварния Славия

"Сините" се целят в три точки, които да запазят аванса им на върха солиден

Карл Фабиен се завръща за Левски

Крилото на Левски Карл Фабиен се очаква да попадне в групата за днешната визита на Славия.