Циципас се класира за третия кръг на Уимбълдън (ВИДЕО)

Гръцкият тенисист ще играе в следващия кръг срещу Ник Кирьос

Гръкът Стефанос Циципас се класира за втори път в кариерата си за третия кръг на "Уимбълдън".

Поставеният под номер 4 в схемата Циципас се наложи с 6:2, 6:3, 7:5 над австралиеца Джордан Томпсън за 2 часа и 6 минути игра. Циципас не бе затруднен особено, като единствено във втория сет изоставаше в резултата с 1:3 гейма. След това обаче той взе пет поредни гейма, а в третия сет реализира единствения си пробив в последния 12-и гейм.

В следващия кръг гръкът ще играе с австралиеца Ник Кирьос в един от най-очакваните мачове от началото на турнира. Кирьос продължи с отличното си представяне на трева с експресна победа с 6:2, 6:3, 6:1 над сърбина Филип Крайнович.

Лесен се оказа денят и за поставения под номер 11 Тайлър Фриц. Американецът успя да продължи напред след успех с 6:3, 7:6(3), 6:3 над британеца Алистър Грей. В следващия етап Фриц ще очаква словака Алекс Молчан, който се наложи в три сета над Маркос Гирон от САЩ.

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп, номер 21 в схемата, също премина втория кръг с победа с 3:6, 6:1, 6:4, 6:4 над финландеца Емил Руусувуори. За място на осминафиналите Ван де Зандсхулп ще спори с френския ветеран Ришар Гаске, който преодоля американеца Макензи МакДоналд с 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Италианецът Лоренцо Сонего и чилиецът Кристиан Гарин също са в следващия кръг след трисетови победи съответно над Юго Гастон и Юго Грение.