Томова и Кочарето срещу поставени на Уимбълдън

Томова и Кочарето срещу поставени на Уимбълдън

Вижте подробностите тук:

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова и нейната италианска партньорка на двойки Елизабета Кочарето ще играят днес срещу поставен дует във втория кръг на Уимбълдън.

Те се изправят срещу №10 в схемата Никол Меличар-Мартинес от САЩ, която игра финал в Лондон при дуетите през 2018 г., и левичарката Елън Перес от Австралия.

Двубоят е втори в програмата на десети корт в „Ол Инглънд клъб“, която започва в 13 часа също с мач на двойки жени.

Томова и Кочарето вчера победиха белгийките Заневска и Цимерман.

В програмата на централния корт са предвидени три двубоя. Открива я в 15:30 часа срещата на третата поставена Онс Жабьор от Тунис с французойката Диан Пари. 

След това е мачът на шампиона от последните две издания Новак Джокович от Сърбия с неговия сънародник Миомир Кецманович. Третата среща е между №9 Камерън Нори (Великобритания) и Стив Джонсън (САЩ).

Елизара Янева загуби драматично от шампионката от US Open на турнир в Търнава

Предната седмица тенисистката игра финал на друг турнир в Словакия

Донски на полуфинал в Мая

27-годишният българин си осигури 36 точки

16-годишна спря Шиникова в Тунис

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 30 хиляди долара.

Динко Динев отпадна на двойки в Пакистан

Динко Динев отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите „Чалънджър 50“ на твърда настилка в Исламабад (Пакистан) с награден фонд от 60 хиляди долара.

Каратанчева напред в Турция

Българката Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Динко Динев отпадна на последния Чаланджър за сезона

Българинът загуби от втория поставен в схемата

Андреев отпадна в Португалия

Адриан Андреев отпадна от турнира по тенис от сериите Чалънджър 100 в Мая (Португалия) с награден фонд 145 250 евро.

Маздрашки потегли ударно на турнир в Мадрид

Още двама български тенисисти участват в надпреварата

Ник Кирьос заяви участие на демонстративен турнир в Мелбърн

Бившият финалист на „Уимбълдън“ Ник Кирьос сигнализира за намерението си да играе на Откритото първенство по тенис на САЩ догодина, като се записа за демонстративния турнир Kooyong Classic в Мелбърн, съобщава агенция „Ройтерс“.