Бенфика взима играч на Реал Мадрид

Бенфика взима играч на Реал Мадрид

Вижте подробности

Бразилският футболист Рейниер е пред трансфер в португалския Бенфика, съобщи испанският вестник "Ас". 20-годишният играч, който е собственост на Реал Мадрид, прекара последния сезон под наем в Борусия (Дортмунд). Той обаче записа само 741 минути на терена - средно 19 за 39-те му участия в срещите на германския тим.

Сега Реал Мадрид планира отново да изпрати Рейниер под наем в друг отбор, но преговорите с Бенфика относно финансовите параметри по сделката все още продължават. Очаква се испанският и португалският клуб да разделят по 50 процента от заплатата на бразилеца.

Рейниер подписа с Реал през 2020 година.

Мениджърът на Тотнъм разпусна играчите за Коледа

Мениджърът на Тотнъм Томас Франк потвърди, че футболистите му ще имат почивка на Коледа, но само, защото това се вписва идеално в седмичната им програма преди неделното гостуване на Кристъл Палас.

Американска милиардерка купи част от Суонси Сити

Американската бизнесдама и телевизионна звезда Марта Стюарт се присъедини към Суонси Сити като съсобственик, обявиха от уелския футболен клуб, цитирани от агенция Reuters.

Рашфорд иска да остане в Барселона

Нападателят на Барселона Маркъс Рашфорд заяви ясно намерението си да продължи да носи екипа на каталунците и след изтичането на наема си. Английският национал разказа за впечатленията си от първите си месеци в клуба и сподели амбициите си занапред.

Мениджърът на Нотингам няма да претегля играчите си след Коледа

Мениджърът на Нотингам Форест Шон Дайш заяви, че няма да претегля футболистите, когато се завърнат след Коледа, за разлика от мениджъра на следващия си съперник Манчестър Сити Пеп Гуардиола, но „очаква те да използват здравия си разум, докато се наслаждават на празничната си вечеря“, пише агенция Reuters.

Наркоскандал в турския футбол

Президентът на Фенербахче Садетин Саран е дал положителна проба за кокаин, съобщава турското издание „Фанатик“.

Вратарят на Арсенал: При дузпите трябва да си концентриран на 100%

Вратарят на Арсенал Кепа Арисабалага разкри, че е трябвало бързо да промени начина си на мислене, след като късен изравнителен гол на Кристъл Палас прати четвъртфинала за Купата на лигата в Англия към изпълнение дузпи, при които стражът направи решаващо спасяване, за да осигури на тима си място на осминафиналите.