Ужасяваща катастрофа във Формула 1, като по чудо няма смъртен случай (ВИДЕО)

Ужасяваща катастрофа във Формула 1, като по чудо няма смъртен случай (ВИДЕО)

Вижте подробности

Тежка катастрофа на Гуаню Джоу прекъсна състезанието за Гран При на Великобритания още в първата обиколка.

Китайският пилот на Алфа Ромео се удари с Джордж Ръсел, след което колата му отскочи във въздуха, превъртя се на няколко пъти, прескочи стената от гуми и се спря в предпазната мрежа.

Катастрофата бе наистина плашеща, защото колата се спря много близо до трибуна с фенове, а без предпазвата система „Ореол” Джоу определено можеше да загине.

Изминаха десетина минути преди китаеца да бъзе изваден от колата и откаран в медицинския център, като от отбора потвърдиха, че той е добре, което бе наистина страхотно. Впоследствие стана ясно, че е в съзнание и няма счупвания.

Състезанието обаче бе забавено повече от 50 минути преди да бъде рестартирано, като Макс Верстапен бе лидер, след като изпревари още в началото Карлос Сайнц.

Антонели говори за сбъдването на мечтата си

Италианецът триумфира в ГП на Китай

Шефът на Ферари коментира свободното каране на пилотите в Китай

Васьор заяви, че от тима са ги оставили да се състезават

Антонели с дебютен успех във Формула 1 (ВИДЕО)

Италианецът е вторият най-млад пилот с първо място в надпреварата

Отмениха стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия от Формула 1

Състезанията от Формула 1 в Бахрейн и Саудитска Арабия, планирани за април, няма да се състоят по график заради конфликта с Иран, съобщиха организаторите на шампионата, цитиарани от Ройтерс и ДПА.

Кими Антонели: Имах проблеми, дори попитах дали нещо не е счупено

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели призна, че е имал някои трудности по време на квалификацията за място за Гран при на Китай във Формула 1. 

Войната отменя два старта във Формула 1 и Формула 2, Цолов е засегнат

Два кръга от календарите на Формула 1 и Формула 2 – планирани в Бахрейн и Саудитска Арабия – най-вероятно няма да се проведат заради военния конфликт в Близкия изток.