3. Барса удари Реал в дебюта на Левандовски (ВИДЕО)

Барса удари Реал в дебюта на Левандовски (ВИДЕО)

Каталунците спечелиха Ел Класико в САЩ

Барселона спечели с 1:0 срещу Реал (М) в престижна контрола от предсезонната им подготовка в Лас Вегас, САЩ.

Двубоят е част от Soccer Champions Tour 2022, а единственият гол вкара Рафиня 27-ата минута.

Интересно е, че с победата тази сутринт Барса продължи тенденцията да се представя добре в контролите срещу „лос бланкос“ – от 34 приятелски мача помежду им досега каталунците имат 20 победи, 10 равенства и едва 4 поражения.

Двубоят бе интересен заради дебюта за Барселона на Роберт Левандовски. Реал (М) пък не можеше да разчита на голмайстора си Карим Бензема.

В 27-ата минута Едер Милитао сбърка в защита, топката попадна у Рафиня, който със страхотен удар я насочи в мрежата зад Куртоа, за да направи разликата между двата тима.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал (Мaдрид): Куртоа, Милитао, Алаба, Рюдигер, Азар, Валверде, Васкес, Чуамени, Винисиус Жуниор, Родриго, Камавинга;

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Бускетс, Педри, Фати, Кристенсен, Алба, Рафиня, Ерик, Гави, Левандовски.