Дани Алвеш: Футболът промени живота ми

Дани Алвеш: Футболът промени живота ми

Вижте интервю с най-титулувания играч в историята

Когато Дани Алвеш напусна Барселона преди няколко месеца, няколко отбора бяха смятани за възможна следваща стъпка в неговата знаменита футболна кариера. Един от най-малко вероятните изглеждаше Пумас от мексиканската футболна лига, но точно това избра бразилската звезда.

Алвеш, който има 44 титли и е най-успешният играч в историята, премина медицинските си тестове в събота и подписа договор с отбора на Мексико Сити.

"Този трансфер ни изпълва с удовлетворение, защото Дани Алвеш идва да допринесе и с нещо извън футбола. Той идва тук като голяма личност, с огромен опит и жажда за победи", каза президентът на клуба Леополдо Силва.

След като подписа договора си, Алвеш отиде да се срещне с другите играчи и проведе първата тренировка на базата на Пумас. След това той беше топло посрещнат от членовете на фен клуба на тима.

"Идването тук за мнозина може би е лудост, но за мен футболът е повече от ритане на топка или тичане след нея. За мен футболът не е спорт, той е нещо, което преобрази живота ми и искам да продължи да променя живота на други млади хора. Ето защо приех предизвикателството да дойда", каза бразилецът.

Алвеш е спечелил шест пъти титлата в Испания и три трофея от Шампионската лига с Барселона. Той също така има два трофея от Копа Америка и златен медал от Олимпиада с националния отбор на Бразилия.

Въпреки че е ветеран, идването на Алвеш в мексиканския футбол е най-големият трансфер, откакто бразилската звезда Роналдиньо игра за Керетаро през 2014-а. За Пумас Алвеш е най-известният играч, откакто германецът Бернд Шустер беше в отбора през 1996 година.

Привличането на Алвеш изненада мнозина, защото Пумас работи със скромен бюджет през последните години. Клубът спечели последната си титла в Мексико през 2011 година.

Отборът се надява бразилецът да окаже добро влияние в съблекалнята, където в допълнение към чуждестранните играчи има млади играчи, на които се залага в бъдеще.

"Освен постиженията в моята кариера, обичам да оставям наследство на по-младите хора, за да могат да продължат да мечтаят и да се борят за мечтите си. Именно това е най-голямото доказателство, че всичко в живота е възможно", каза Алвеш.

Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта

Бока Хуниорс ще разширява "Ла Бонбонера" до 80 000 места

Аржентинският футболен гигант Бока Хуниорс представи днес проект за разширяване на стадиона си „Ла Бомбонера", който е на стойност между 50 и 60 милиона американски долара и трябва да увеличи капацитета до 80 хиляди места