3. В София: Септември и Ботев Вр с първо реми (ВИДЕО)

В София: Септември и Ботев Вр с първо реми (ВИДЕО)

Двата отбора поделиха точките пред погледа на новия селекционер на България

Септември (София) и Ботев (Враца) записаха първото си равенство през сезона, след като поделиха точките при 1:1 в мач от третия кръг на efbet Лига.

Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски“ и бе изгледана на живо от новия ни футболен селекционер Младен Кръстаич и екипа му.

Те видяха как гостите от Враца поведоха в самото начало на второто полувреме, когато точен бе Мартин Кавдански, а домакините изравниха чрез Атанас Кабов в 79-ата минута.

Началните минути на срещата обаче надали са впечатлили новия треньор на България и щаба му.

В 7-ата Кабов пробва изстрел от дистанция, без да затрудни вратаря на Ботев, а в ответната атака врачани отговориха и Венци Христов направи голям пропуск.

В 20-ата минута и Димитър Костадинов от домакините стори същото, тъй като се засуети в пеналта. Последваха два шанса за гостите, които обаче пропуснаха и така почивката дойде при нулево реми.

Това обаче се промени секунди след подновяването на играта за втората част.

Жан Пиер да Силва проби отлично през двама и центрира към наказателното поле, където Мартин Кавдански засече с глава, за да даде аванс на Ботев.

Секунди след това той можеше и да бъде удвоен, ала шутът на Чавдар Ивайлов от свободен удар профуча покрай гредата.

След това Септември изравни играта, докато гостите търсиха контраатаката, което се оказа грешка, защото в 79-ата минута.

Тогава топката бе подадена към Реди Каса, който обаче се размина с нея, ала Атанас Кабов с мощен удар от движение донесе точката на Септември.

Малко преди края на срещата Кабов можеше да направи и пълен обрат, ала Красимир Костов се прояви майсторски и запази крайното 1:1.

След него двата отбора вече имат по 4 точки, тъй като стартираха кампанията с по една победа и поражение.

Септември (София) - Ботев (Враца) 1:1
0:1 Кавдански (46)
1:1 Атанас Кабов (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 22. Мартин Стойчев, 25. Мирза Делимеджач, 17. Симеон Александров;

Треньор: Славко Матич;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 4. Луиз Соарес, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Жан Пиер да Силва, 19. Браян Варгас, 9. Даниел Генов, 91. Венцислав Христов;

Треньор: Росен Кирилов;

СЪДИЯ: Георги Иванов;