В Англия: Ливърпул откри сезона с трофей и 3:1 над шампиона (ВИДЕО)

Клоп вече има всички възможни отличия начело на мърсисайдци

След 2 загубени с дузпи финала за „Къмюнити Шийлд“ воденият от Юрген Клоп отбор на Ливърпул спечели трофея за първи път от 16 години насам.

Този път, след победа с 3:1 над шампиона Манчестър Сити, германецът взе и последния английски трофей, който до момента му убягваше.

Неговите момчета повеждаха на два пъти преди появилият се от пейката нов нападател Дарвин Нунес да сложи точка на спора с гол в добавеното време.

Преди това Трент Александър-Арнолд (21) откри, а пристигналият това лято в състава на „гражданите“ Хулиан Алварес се появи като резерва и също вкара дебютен гол, за да изравни до 1:1 в 70-ата минута.

В 83-ата обаче Мохамед Салах даде аванс на „червените“, който те в края увеличиха, за да ликуват след срещата на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в Лестър.

Норвежкият таран Ерлинг Холанд изигра разочароващи 90 минути и се отчете с 2 сериозни пропуска в първия си мач за Сити след летния трансфер от Борусия (Дортмунд) като в края не можа да вкара на празна врата.

Двубоят започна по-добре за състава на Ливърпул, който откри резултата в 21-вата минута след удар на Алекзандър-Арнолд извън наказателното поле и лек рикошет в главата на Нейтън Аке.

Малко след това Кевин де Бройне можеше да изравни, но стреля в аут от чиста позиция.

"Гражданите" продължиха да натискат в търсене на изравнителен гол и стигнаха до такъв в 72-рата минута, когато новото попълнение Хулиан Алварес вкара след карамбол между Фил Фоудън и третия вратар на мърсисайдци Адриан.

Няколко минути преди това новата перла на върха на атаката на Ливърпул Дарвин Нунес пропусна очи в очи с Едерсон, но уругваецът успя да се реваншира в края на мача.

В 81-вата минута негов удар с глава бе спрян от Рубен Диаш с ръка в наказателното поле и съдията Крейг Поусън отсъди дузпа, която Салах превърна във втори гол.

В добавеното време на мача отлична бърза атака на Ливърпул завърши с трети гол, който вкара Нунес с глава.

Новата звезда в атаката на Манчестър Сити Ерлинг Холанд също можеше да се разпише в самия край на добавените седем минути, но на празна врата нацели напречната греда.

За Ливърпул това е 16-и успех за "Къмюнити шийлд", но първи от 2006 година насам, когато "червените" спечелиха с 2:1 срещу Челси.

Ливърпул - Манчестър Сити 3:1
1:0 Трент Александър-Арнолд (21)
1:1 Хулиан Алварес (70)
2:1 Мохамед Салах (83, дузпа)
3:1 Дарвин Нунес (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ливърпул: Адриан, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Тиаго, Диас, Салах, Фирмино;

Треньор: Юрген Клоп;

Манчестър Сити:  Едерсон, Уокър, Диаш, Аке, Кансело, Родриго, Бернардо, Де Бройне, Марез, Холанд, Грийлиш;