Младежите ни по баскетбол отстъпиха пред Естония след продължения

Нашите "лъвове" загубиха с 85:87

България отстъпи с 85:87 (19:17, 15:18, 29:18, 15:25, 7:9) след продължение срещу Естония в мач за разпределяне на местата от девето до 16-о на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години.

Българите изиграха много силна трета част и поведоха с десет точки при 63:53, но в последната четвъртина естонците успяха да обърнат резултата. Съперникът направи серия от 14:3 и поведе за първи път при 67:66, но българите отново си върнаха преднината и преди началото на последните две минути водеха с пет точки.

Естония изравни за 75:75 само 27 секунди преди края, а Грегор Алик вкара тройка девет по-късно. Шест секунди преди сирената обаче водещият реализатор на българския отбор и трети в шампионата Илиян Пищиков вкара от зоната за три точки, което изпрати мача в продължение.

Допълнителната част започна с размяна на кошове, а Михаил Гавазов вкара тройка и даде преднина на България при 83:80. От този момент насетне обаче естонците взеха инициативата. Каспар Кусма изравни с тройка и въпреки че Гавазов вкара пак за 85:83, следващите четири точки бяха в полза на Естония и се оказаха последни в мача.

Христо Бачков завърши с дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби, а други четирима от българския състав завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен от тях бе отново Пищиков с 16 точки.