Дузпа донесе на Челси успеха над Евертън (ВИДЕО)

Жоржиньо вкара единствения гол на "Гудисън Парк"

Бронзовият медалист от миналата година във Висшата лига – Челси, започна сезона с минимална победа с 1:0 над Евертън. Единственото попадение на „Гудисън Парк“ отбеляза италианският полузащитник Жоржиньо. Халфът с бразилски корени се разписа в осмата минута на добавеното време на първата част от дузпа.

Срещата започна спокойно и първия точен удар дойде в 6-ата минута, когато вратарят на Евертън - Пикфорд направи рутинно спасяване. Пет минути след това много тежка контузия в глезена получи защитникът на домакините Бен Годфрий и играта бе прекъсната за близо 4 минути. Вместо него на терена се появи Мейсън Холгейт.

Травмата като че ли стъписа и двата отбора, които дълго не можеха да намерят път към вратите. В 24-ата минута вратарят на Челси - Едуард Менди блесна със страхотно спасяване, избивайки удар под гредата на Джеймс Тарковски. Четири минути по-късно Антъни Гордън стигна първи до центриране на Миколенко, но ударът му не намери целта. В 42-ата минута Челси стигна до попадение, но то бе отменено заради засада на Стърлинг, който довкара отбита от вратаря топка.

В последните секунди на добавеното време от 8 минути Челси поведе от дузпа чрез Жоржиньо. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Бен Чилуел от Абдулай Дукур в наказателното поле.

Втората част започна с положение пред вратата на Челси. Дълго подаване позволи на Демарай Грей да отправи опасен шут, който обаче бе блокиран от Тиаго Силва. В 72-ата минута "карамелите" организираха добра атака, на чийто връх се озова Деле Али. Англичанинът обаче не успя да нанесе удар.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел