Дузпа донесе на Челси успеха над Евертън (ВИДЕО)

Дузпа донесе на Челси успеха над Евертън (ВИДЕО)

Жоржиньо вкара единствения гол на "Гудисън Парк"

Бронзовият медалист от миналата година във Висшата лига – Челси, започна сезона с минимална победа с 1:0 над Евертън. Единственото попадение на „Гудисън Парк“ отбеляза италианският полузащитник Жоржиньо. Халфът с бразилски корени се разписа в осмата минута на добавеното време на първата част от дузпа.

Срещата започна спокойно и първия точен удар дойде в 6-ата минута, когато вратарят на Евертън - Пикфорд направи рутинно спасяване. Пет минути след това много тежка контузия в глезена получи защитникът на домакините Бен Годфрий и играта бе прекъсната за близо 4 минути. Вместо него на терена се появи Мейсън Холгейт.

Травмата като че ли стъписа и двата отбора, които дълго не можеха да намерят път към вратите. В 24-ата минута вратарят на Челси - Едуард Менди блесна със страхотно спасяване, избивайки удар под гредата на Джеймс Тарковски. Четири минути по-късно Антъни Гордън стигна първи до центриране на Миколенко, но ударът му не намери целта. В 42-ата минута Челси стигна до попадение, но то бе отменено заради засада на Стърлинг, който довкара отбита от вратаря топка.

В последните секунди на добавеното време от 8 минути Челси поведе от дузпа чрез Жоржиньо. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Бен Чилуел от Абдулай Дукур в наказателното поле.   

Втората част започна с положение пред вратата на Челси. Дълго подаване позволи на Демарай Грей да отправи опасен шут, който обаче бе блокиран от Тиаго Силва. В 72-ата минута "карамелите" организираха добра атака, на чийто връх се озова Деле Али. Англичанинът обаче не успя да нанесе удар.

Дибала поднови тренировки с Рома

Нападателят ще бъде на линия за мача с Каляри

Ван Дайк с коментар за изваждането на Салах от състава

Египтянинът остана резерва отново вчера

Нов директор иска Нюкасъл да е сред водещите клубове в света до 2030 година

„Подобен прогрес не отнема толкова дълго, колкото може би си мислите"

Аморим иска Манчестър Юнайтед в топ 5 до празниците

„Да, това е реалистично“, смята мениджърът

Ясна е контузията на Трент Александър-Арнолд

Испанският футболен гранд Реал Мадрид даде подробности за новата контузия на бранителя Трент Александър-Арнолд

Сериозни проблеми за Конте преди дербито с Ювентус

Пореден халф на Наполи влезе в лазарета

Рома иска да привлече италианец от Атлетико

Распадори премина при “дюшекчиите” това лято

Компани не е доволен от съдията срещу Унион

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани коментира победата с 3:2 над Унион Берлин от осминафиналите за Купата на Германия

Мбапе вече е пети по голове за 21-ви век

Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе се изкачи на пето място в класацията по брой голове, отбелязани за една календарна година през 21-и век