Шок в Манчестър: Юнайтед на Тен Хаг с исторически фалстарт (ВИДЕО)

Брайтън с първа победа в историята си на „Олд Трафорд“

Новият мениджър Ерик тен Хаг дебютира официално с историческо поражение начело на Манчестър Юнайтед.

„Червените дяволи“ за първи път в историята си паднаха у дома от Брайтън.

Те отстъпиха вкъщи с 1:2 на старта на сезона в английската Висша лига, след като бяха тотално надиграни преди почивката от своите гости, за които в герой се превърна Паскал Грос, защото вкара и 2-те попадения.

След паузата в игра се появи суперзвездата Кристиано Роналдо и домакините заиграха по-добре като успяха да намалят резултата чрез автогол, но за повече нямаха сили и в крайна сметка записаха конфузна загуба.

Мачът на „Олд Трафорд“ започна с пропуск на Бруно Фернандеш от състава на Юнайтед, ала след това Брайтън пое инициативата и не я изпусна до 60-ата минута.

В 30-ата юношата на „червените дяволи“ Даниел Уелбек се измъкна от засадата и намери с прострелно центриране Грос, който засече във вратата – 1:0.

Само 9 минути по-късно именно Грос удвои резултата с удар отблизо, отново след остро центриране, този път отляво, и неумела намеса на Давид де Хеа.

Така първото полувреме завърши с аванс от 2 попадения в полза на гостите, чиито фенове започнаха да се забавляват и да пеят песни в Манчестър.

През второто полувреме тимът на Юнайтед повиши оборотите, но Маркъс Рашфорд, започнал като централен нападател в двубоя, направи 2 фрапантни пропуска.

В 68-ата минута, след разбъркване в наказателното поле Алексис МакКалистър прати топката в собствената си мрежа, за да намали резултата до 1:2.

После обаче Брайтън заигра много стабилно и дори не позволи финален натиск на домакините, които започнаха с фалстарт сезона във Висшата лига.

В друг мач от първия кръг, игран по същото време, Лестър и Брайтън завършиха наравно 2:2. Тимоти Кастан даде преднина на "лисиците" в 33-тата минута, а секунди след началото на второто полувреме Кийрън Дюсбъри-Хол покачи на 2:0.

Въпреки това обаче Лестър не успя да се добере до трите точки. В 62-рата минута Айвън Тони се разписа след подаване на Рико Хенри, а четири минути преди края Джош Дасилва донесе точката на "пчеличките".

По-късно днес приключва първият кръг във Висшата лига с мача Уест Хем - Манчестър Сити, който стартира в 18:30 часа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БРАЙТЪН 1:2
0:1 Паскал Грос (30)
0:2 Паскал Грос (39)
1:2 Алексис МакАлистър (68, автoгол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дало, Магуайър, Мартинес, Шоу, Мактомини, Фред, Санчо, Фернандеш, Ериксен, Рашфорд;

Мениджър: Ерик тен Хаг;

Брайтън: Санчес, Велтман, Дънк, Уебстър, Соли Марш, Лалана, Кайседо, Тросар, Грос, Макалистър, Уелбек;

Мениджър: Греъм Потър.