Кьолн би 10 от Шалке в дербито на старта в Германия (ВИДЕО)

Кьолн би 10 от Шалке в дербито на старта в Германия (ВИДЕО)

„Козлите“ удариха новака с 3:1 у дома

Кьолн стартира новото първенство в Бундеслигата с убедителна победа с 3:1 над съседа в Рурската област и новак Шалке 04.

"Кралскосините" започнаха мача много активно и се нуждаеха само от 10 минути, за да пратят топката във вратата. Но се оказа, че бомбеният изстрел на Родриго Саласар, колкото и ефектен да беше, е отменен заради засада на негов съотборник.

Но събитията продължиха да се развиват срещу гостите, завърнали се след година във втора дивизия, тъй като Доминик Дрекслер беше отстранен от игра с червен картон заради лошо влизане в краката на национала Йонас Хектор.

Домакините от Кьолн играха без голямата си звезда Антони Модест, който най-вероятно утре ще бъде обявен за ново попълнение на Борусия (Дортмунд).

Но най-накрая в 50-ата минута излязоха напред в резултата след точно изпълнение на Лука Килиан след ъглов удар.

Флориан Кайнц удвои преднината на „козлите“ в 65-ата минута, възползвайки се от лоша реакция на вратаря Александер Шволоо при центриране от страничната линия.

В 76-ата минута Мариус Бултер върна едно попадение за Шалке, засичайки с глава центриране на Томас Оувеян.

Само три минути по-късно обаче надеждата на гостите се изпари, след като отново събитията се развиха нещастно за техния вратар.

Ударът на Деян Любичич се отклони в гредата, след това в тялото на стража и спря в мрежата.

Жордао: Два месеца плачех всеки ден в Лацио

Един от основните играчи на ЦСКА през есента Бруно Жордао преди дни даде обширно интервю в подкаста "4 Cantos do Mundo".

Рома със звучен провал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Домакините загубиха от Торино

Манчестър Сити е все по-близо до финала за Карабао Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" надвиха Нюкасъл с 2:0

Белингам: Не вярвайте на всичко, което се пише

Полузащитникът на Реал Мадрид - Джуд Белингам, скочи срещу информации на „The Athletic“ и „ESPN“, че той, Винисиус и Федерико Валверде не са вярвали в идеите на Чаби Алонсо, който се раздели с поста си на старши треньор

Щутгарт надви Айнтрахт в голово шоу с пет гола (ВИДЕО)

Щутгарт победи Айнтрахт Франкфурт с 3:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата, като по този начин събра актив от 32 точки на третото място, докато „орлите“ са седми с 26

Манчестър Юнайтед официално представи Майкъл Карик

Манчестър Юнайтед официално обяви назначаването на Майкъл Карик за временен мениджър до края на сезона