Миньор и дубълът на Ботев Пд с реми във Втора лига

Вижте класирането и всички резултати от кръга

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при домакинството на Миньор (Перник). Срещата от 4-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С оглед представянето на двата тима, равенството изглежда справедливо. Във втори пореден мач под тепетата "канарчетата" повеждат в резултата, но не успяват да запазят аванса си.

Двата тима стартираха доста мудно срещата, като до 25-ата минута липсваха каквито и да е удари към двете врати. Първата добра ситуация бе в 32-ата минута, когато Костов получи в наказателното поле и се обърна към вратата на Ботев, но последвалият удар бе спасен от Славков.

Последва нов удар на Костов, отново отразен от стража, а в 37-ата минута "канарчетата" поведоха. Роденият през 2006 година Мартин Ситев пусна страхотен пас, който разсече отбраната на гостите. Самуел Акере напредна и останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата за 1:0.

В 44-ата минута Юсеин Касов получи в наказателното поле, но се засуети и пропусна добра възможност. Дълбоко в добавеното време на първата част Християн Славков увисна при центриране, Борис Тютюков го надскочи и с глава изравни - 1:1.

В 51-ата минута Славков се реабилитира за грешката си, отразявайки много силен удар на Калоян Йосифов. В 62-ата минута продължителна атака на "жълто-черните" завърши с неточен удар на роденият през 2005 година Константин Павлов.

В 63-ата минута Йосифов стреля неточно, а в 68-ата минута Емил Ценов се разходи между отбраната и отправи много опасен удар, който бе отразен отлично от Християн Славков. В 77-ата минута Пламен Цончев се озова на страхотна ситуация, но вместо да шутира реши да подава и пасът бе пресечен.

До края на двубоя двата тима бяха силно затрудени от появилия се вятър над Пловдив. В последните минути "канарчетата" отправиха два неточни удара чрез Мартин Христов и Монир Ал Бадарин.

2. Струмска слава           4 2 2 0 6:3 8
3. Миньор                   4 2 1 1 9:4 7

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"