Юлия Стаматова започна с победа в Радом

Нашата тенисистка надви Олександра Олийникова (Украйна) с 6:1, 6:2 за 91 минути.

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Радом (Полша) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи убедително на старта Олександра Олийникова (Украйна) с 6:1, 6:2 за 91 минути.

Стаматова взе осем от първите девет гейма, а след това затвори мача със серия от четири поредни гейма.

Друга българка Диа Евтимова загуби в първия кръг от поставената под номер 5 Доминика Салкова (Чехия) с 2:6, 1:6 за 57 минути.

Стаматова и Евтимова са поставения под номер 4 в схемата на двойки и по-късно днес ще играят за място на четвъртфиналите срещу участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Алиця Формела и Ада Пестржинска.