Гергана Топалова със седма поредна победа и 1/4-финал в Естония

Гергана Топалова със седма поредна победа и 1/4-финал в Естония

Тенисистката ни надви Валерия Страхова с 2:1 сета след обрат

Българската надежда в женския тенис Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Пярну (Естония) с награден фонд 25 хиляди долара. Тя съумя да направи обрат и победи четвъртата в схемата - украинката Валерия Страхова с 2-6, 6-1, 6-2. Срещата продължи 2 часа и 11 минути.

Това е седма поредна победа за Топалова на сингъл. Предната седмица тя спечели първата си титла от турнир на ITF за жени с награден фонд от 25 хиляди долара, след като триумфира в Агадир (Мароко).

За място на полуфиналите българката чака седмата в схемата на турнира Мартина Колмегна от Италия или квалификантката Тес Сугнау от Швейцария. По-късно днес, Топалова ще играе на четвъртфинал в турнира на двойки. 

Президентът на БФТенис: Специална и изключително успешна година

Президентът и председател на Управителния съвет на Българската федерация по тенис (БФТенис) Стефан Цветков определи 2025 година като изключително успешна.

Нестеров потегли победоносно в Тунис

Българинът преодоля първия кръг в Монастир

Българският тенис влезе в историята на All England Lawn Tennis Club

Българският тенис получи изключително признание. Алманахът „Тенис през три века“, който обобщава 125-годишната история на българския тенис, вече официално се превърна в част от библиотеката на AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club) в Уимбълдън, съобщиха от БФТ.

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 131-о място с 557 точки.

Григор Димитров остана 44-и в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-ата позиция в световната ранглиста и през тази седмица.

Американецът Лърнър Тиен спечели турнира "Следваща генерация"

Надпреварата се проведе в Джеда