В Германия: Байерн с нова победа (ВИДЕО)

Майнц и Унион с нулево реми в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) продължава с перфектния си старт в Бундеслигата.

Шампионите постигнаха втора поредна победа, след като надвиха вкъщи Волфсбург с 2:0.

Точни още преди почивката в срещата от втория кръг бяха младокът Джамал Мусиала и ветеранът Томас Мюлер.

Садио Мане, Мюлер и Мусиала започнаха в атаката, като двата гола паднаха в рамките на 11 минути – в 33-ата и 44-ата минута.

Иначе въпреки убийствената атака, първата ситуация в мача беше за гостите от Волфсбург, които едва не поведоха.

Можеше да стане автогол на канадския ляв бранител Алфонсо Дейвис в 5-ата минута, но топката за негово щастие се спря в страничната греда.

Но след този летаргичен старт, домакините вдигнаха темпото и Мусиала показа страхотните си дрибльорски качества.

В 33-ата минута той се освободи от двама персонални пазачи и прати топката зад отлично пазилия днес вратар Кун Кастеелс.

С това попадение 19-годишният Мусиала стана първият германец, ненавършил 20 години, който вкарва 14 гола в Бундеслигата.

Веднага след това атаките идваха на вълни към вратата на Вълците, които 11 минути по-късно трябваше да се примирят с втори гол.

Разписа се Томас Мюлер в своя мач номер 417 в германския елит след подаване на Йозуа Кимих.

Волфсбург, водени от бившия треньор на Байерн Hико Ковач, можеха да инкасират още попадения, но през второто полувреме на два пъти с помощта на системата за съдийска видеопомощ (ВАР) оцеляваха.

Веднъж реферите присъдиха засада, а във втория път първо мериха колко милиметра топката е вътре след удара на Садио Мане, но след това се оказа, че има и засада, което беше причина за отмяната.

В друг мач от кръга, игран днес, Майнц и Унион (Берлин) приключиха при нулево равенство и двата отбора продължават с по 4 точки в горната половина на класирането.

Първата част от мача мина без особено интересни моменти и голови положения, а освен това темпото не беше кой знае колко високо.

След почивката домакините опитаха да натиснат, но срещнаха биткаджийската настройка на берлинчани, които не позволиха да бъдат победени.

В 70-ата минута Делано Бургзорг получи топката от Аарън Мартин и стреля, но ударът му беше блокиран и Унион оцеля.

Само след две минути при изпълнение на корнер Александер Хак стреля с глава, но топката мина край гредата.

Унион имаше едно добро положение в 63-ата минута, но вратарят на Майнц Робин Центнер скочи долу до гредата и хвана удара на Кевин Беренс.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел