Канада с 19-а титла oт Световното по хокей на лед за младежи

В спора за третото място Швеция спечели с 3:1 срещу Чехия

Домакините от Канада победиха Финландия с 3:2 след продължение и спечелиха титлата на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, което се проведе в Едмънтън.

Канадците поведоха с попадения на Джошуа Рой и Уилям Дюфур до 21-ата минута, но Финландия изравни чрез Алекси Хеймосалми и Йоаким Кемел. Кент Джонсън вкара победния гол в 3:20 минута на продължението, за да донесе 19-а световната титла на Канада.

Канадецът Мейсън МакТавиш стана най-резултатен на Световното първенство, след като записа и две асистенции на финала. Общо той има 17 точки (8 гола и 9 асистенции) точки. МакТавиш стана и най-добрият голмайстор на турнира, а нападателят раздели наградата за най-много асистенции със съотборника си Олен Зелуегър.

В спора за третото място Швеция спечели с 3:1 срещу Чехия.

Световното първенство за младежи трябваше да се проведе от 26 декември 2021-а до 5 януари 2022 година, но след три състезателни дни организаторите прекратиха турнира заради разпространението на новия щам "омикрон" на коронавируса в Канада.