Японец спечели старта в Мото 3 за Гран При на Австрия

Аюми Сасаки с втори успех в кариерата си

Японецът Аюми Сасаки (Sterilgarda Husqvarna Max) спечели състезанието в клас Мото 3 за Гран При на Австрия, 13-и кръг от световния шампионат по мотоцилетизъм.

Сасаки измина 23-е обиколки за 39:03.516 минути и записа втора победа за сезона и в кариерата си.

Сънародникът му Тацуки Сузуки с "Хонда" финишира втори с пасив от 0.064 секунди.

Трети на 0.292 се нареди Давид Муньос (Испания) с КТМ, за когото това е втори подиум за шест старта в Мото 3.

Сасаки стигна до победата, въпреки че два пъти премина през наказателната обиколка заради инцидента си със Серхио Гарсия в старта за Гран При на Великобритания преди две седмици. Испанецът оста пети в днешното състезание с пасив от 2.453 секунди.

В генералното класиране води Серхио Гарсия със 193 точки, пред Исан Гевара (Испания, GASGAS Aspar) със 188. Трети е Денис Фоджа (Италия, Leopard Racing)  със 144, а Сасаки е на четвърта позиция със 138.