Стефка Костадинова: Моят рекорд е постижение за цяла България

Стефка Костадинова: Моят рекорд е постижение за цяла България

Днес се навършват 35 години от великия скок в Рим

Стефка Костадинова отбеляза днес 35 години от световния си рекорд в скока на височина от 209 сантиметра. Примата на българската атлетика написа специален пост в профила си в “Инстаграм”, в който сподели, че “този рекорд не е само мой, а и на цяла България”. 

 

“Преди 35 години на тази важна за мен дата, във Вечния град поставих световния си рекорд, който не е само мой, а и на цяла България. Както съм казвала неведнъж този рекорд се дължи освен на много труд и на силната конкуренция, която имах. Благодарна съм на всички за прекрасните поздравления и признанието. Направихте деня ми още по-специален! Желая Ви от сърце да бъдете здрави, вднъхновени и да надскочите най-съкровените си мечти”, написа Костадинова в “Инстаграм”. 

Националният отбор замина за Балканиадата по лека атлетика без Александра Начева

Страната ще бъде представена от 36 състезатели

Габриела Петрова ще скача в центъра на Есен

Една от водещите български атлетки Габриела Петрова ще участва в атрактивния турнир „Tage der Überflieger“ в Есен (Гер) в неделя, 21 юни.

Световен рекорд и 2 титли за България от Световното за спортисти със синдром на Даун

Александър Асенов стана шампион в трибоя по лека атлетика с нов световен рекорд , Николай Тодоров е световен шампион в многобоя

Добри новини: Живко Виденов е бил намерен

Драмата с изчезването на родния рекордьор в бягането с препятствия на 60 и 110 метра Живко Виденов приключи с щастлив край

Саръбоюков с триумф и рекорд на състезание в Инсбрук (ВИДЕО)

Българинът с постижение от 8.18 метра

Христо Илиев с исторически 10.05 сек. на 100 метра (ВИДЕО)

Христо Илиев продължава с отличните си изяви от началото на сезона