Клоп: Дълги години ще помним тази победа

"Наистина съм щастлив, защото беше труден мач, в който и двата отбора играха доста агресивно"

Треньорът на Ливърпул Юрген Клоп беше дсота превъзбуден след инфарктната победа с 2:1 над Нюкасъл. „Мърсисайдци“ спечелиха с гол в 8-ата минута на добавеното време.

„Това е най-добрият начин да спечелиш такъв футболен двубой. Наистина съм щастлив, защото беше труден мач, в който и двата отбора играха доста агресивно в защита. Имахме огромна, огромна нужда от тази победа и затова ще я помним дълги години. Преди време бихме с 3:2 Нюкасъл пак с късен гол – на Дивок Ориги. Не съм 100% сигурен, че всички вярваха в победата до края, но отново показахме, че за нас всичко е възможно. Дори преди да получим гола, изглеждахме малко отчаяни в някои ситуации. В крайна сметка стигнахме до обрат и то с какъв прекрасен гол на  рожденика Карвальо. За него това е второ попадение. Той е фантастично момче, дано продължава да изкачва върхове“, заяви Клоп.

20-годишният Фабио Карвальо влезе в историята като най-младия играч на Ливърпул, донесъл победа на отбора във Висшата лига с гол след 90-ата минута.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел