Атлетико Паранензе и Фламенго в спор за Копа Либертадорес

Това ще бъде трети пореден финал, в който играят два бразилски отбора

Бразилските отбори Фламенго и Атлетико Паранензе ще играят на финала на турнира по футбол Копа Либертадорес.

Фламенго победи с 2:1 аржентинския Велес Сарсфийлд в реванша от полуфиналите и достигна до финала за трети път в последните четири години.

Това ще бъде трети пореден финал, в който играят два бразилски отбора.

Педро в 42-ата минута и Мариньо в 68-ата бяха точни за Фламенго, а за гостите се разписа Лукас Прато в 21-ата минута. Първата среща завърши с победа на бразилския отбор с 4:0.

На финала Фламенго ще играе срещу бразилския Атлетико Паранензе, който победи на полуфиналите шампиона от последните две години Палмейрас.

Реваншът на 7 септември завърши 2:2, но бразилците спечелиха първата среща с 1:0 и ще спорят за трофея. Бившият футболист на Лудогорец Алекс Сантана започна като титуляр за Атлетико, получи жълт картон в 27-ата минута, а на полувремето беше сменен.

Финалът ще се играе на 29 октомври на стадион "Монументал Банко Пичинча" в Гуаякил (Еквадор).

Фламенго е двукратен носител на Копа Либертадорес (1981, 2019). През миналия сезон тимът също достигна до финала, но загуби от Палмейрас след продължения с 1:2. Атлетико Паранензе никога не е печелил Копа Либертадорес, а през 2005-а отборът загуби от Сао Пауло с 0:4 в спора за титлата.

Фламенго, който наскоро подписа с чилийския полузащитник Артуро Видал, все още е непобеден в турнира.

Атлетико ще играе на първи финал от 17 години, воден от треньора Луис Фелипе Сколари.

Сколари, който има две титли в Копа Либертадорес, достига до четвърти мач за трофея. През последните седмици той намекна, че това може да е последната година от кариерата му като треньор.

Копа Либертадорес се провежда от 1960 година насам. С най-много трофеи е аржентинският Индепендиенте, който е спечелил всичките седем финала, в които участва.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола