Полша пречупи САЩ за полуфинал на Световното по волейбол

Двата отбора бяха съперници на България в груповата фаза

Бартош Курек, Матеуш Биенек и Юкуб Кохановски изведоха Полша до победа с 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12) срещу САЩ на четвъртфиналите на световното първенство по волейбол за мъже.

Шампионите ще продължат преследването на трета поредна титла срещу Бразилия в повторение на финалите през 2014 и 2018. В другия полуфинал ще се срещнат отборите на Италия и Словения, които победиха съответно Франция и Украйна.

25-годишният Кохановски записа рекордните за мача три аса и направи 15 точки в атака за сбор от 18. Биенек пък завърши с шест успешни блокади, осем точки в нападение и два аса за сбор от 16 пункта. Най-резултатен пък бе Бартош Курек с 21 точки, включително една блокада.

"САЩ ни изцедиха докрай. Страхотен отбор са. След втория гейм се отпуснахме и бе изключително важно да си върнем концентрацията. Добре е, че това се случи навреме за тайбрека", заяви Курек след края на мача.

За американците най-резултатен бе Арън Ръсъл с 24 точки, а Мат Андерсън добави други 18.

Полша и САЩ бяха съперници на България в груповата фаза.