В Кърджали: Арда и Пирин с дебютно реми (ВИДЕО)

Вратарят спаси гостите на "Арена Арда"

Арда и Пирин (Благоевград) фиксираха първо в историята си равенство в Кърджали, след като завършиха 0:0 в предпоследния двубой от 10-ия кръг на efbet Лига.

За домакините това е и дебютно реми през сезона, а след него те вече имат 16 точки и заемат 6-ото място във временното класиране.

Те имаха повече шансове за гол преди почивката и направиха 3 големи пропуска, но след паузата не отправиха нито един удар към вратата на своите гости.

Благоевградчани пък остават с 1 победа от 10 мача, заемайки 12-ата позиция със 7 точки, включително днешната.

Головите положения пред двете врати не бяха кой знае колко, но вратарят на гостите от Благоевград за пореден път доказа класата си и спаси всичко.

В 23-ата минута дойде и първото голово положение в мача, пропуснато от Тонислав Йорданов. Центриране на Тилев от дясно прехвърли Александър Дюлгеров и топката попадна точно на крака на Тонислав Йорданов, чийто удар обаче беше спасен от вратаря Янко Георгиев. Последваха минути на превъзходство на отбора на Пирин, който стигна до ситуации пред Станислав Костов и Радослав Цонев, но вратарят Господинов се справи.

Но само след две минути Арда можеше да поведе чрез Ел Мами Тета, който излезе сам срещу вратаря Янко Георгиев след прецизно подаване от дълбочина на Тилев. Но вратарят запази хладнокръвие, а също така и бранител подложи крак и изби в ъглов удар. Поредното положение пред Георгиев дойде пет минути преди края на първата част, като този път Лъчезар Котев стреля.

Картината на терена не се промени и в началото на второто полувреме, като напрежението пред Янко Георгиев си оставаше. Пиринци отговориха с удар на Станислав Костов в 61-ата минута.

В последните 20 минути голови положения пред двете врати нямаше. Отборите сякаш търсеха победата, но така и никой не се нагърби да отправи дори удар по посока на вратите.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: Господинов, Али, Петков, Сако, Георгиев, Юруков, Котев, Иванов, Тилев, Тетах, Йорданов;

ПиринГеоргиев, Велев, Дюлгеров, Хубчев, Занев, Станоев, Цонев, Макрецкис, Смоленски, Шоколаров, Костов;