Дебютен гол на защитник донесе успех на Локо Пд (ВИДЕО)

„Смърфовете“ биха Септември в София с 1:0

Локомотив (Пловдив) победи Септември (София) във футболното ни първенство за първи път от 2018 година насам.

Дебютен гол на защитникът Мартин Паскалев осигури на „смърфовете“ минимален успех с 1:0 в последната среща от 10-ия кръг на efbet Лига.

Благодарение на него възпитаниците на Александър Томаш събраха 19 точки и се изравниха с 4-ия Черно море, докато Септември остана с 8 в своя актив на 11-ата позиция във временното класиране.

Гостите от Пловдив имаха отличен шанс да открият на националния стадион „Васил Левски“ още в 3-ата минута, когато Георги Каракашев бе изведен сам срещу вратаря, но Димитър Шейтанов излезе предвидливо и спаси.

Локомотив обаче овладя инициативата и макар трудно да стигаше до голови положения, имаше няколко статични такива, ала без да затрудни сериозно стража на Септември.

В 30-ата минута капитанът на гостите Димитър Илиев получи в пеналта, но Кристиян Пешов внимаваше и се намеси решително.

Постепенно домакините се окопитиха и в добавеното време на първата част стигнаха до първия си точен удар. Той бе отправен от Мартин Стоянов, ала вратарят Динко Хоркаш не срещна затруднения при отразяването му.

Така първото полувреме приключи при нулево равенство. Второто започна с шанс за Септември. След статично положение и разбъркване в пеналта топката се озова у Кристиян Пешов, чийто изстрел обаче бе спасен от Хоркаш.

Локомотив успя да открие в 66-ата минута, когато Мартин Паскалев засече с глава центриране от корнер и реализира своя първия гол за пловдивчани в 26-ия си мач.

В 82-ата минута Евандро отправи много опасен шут, който Шейтанов спаси, а след това Боруков не успя да се възползва от шанса за добавка.

До края попадения не паднаха и Локомотив взе пълния комплект от точки за 6-и път през сезона, докато Септември понесе 6-а загуба и остава сред последните 6 отбора в класирането.

В 72-ата минута Преслав Боруков изведе със страхотен пас сам срещу вратаря появилият се като резерва Евандро. Лятното попълнение обаче си пое доста дълго топката и Шейтанов успя да спаси, а опитът за добавка от границата на наказателното поле бе изчистен пред голлинията от защитник на домакините.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Мартин Паскалев (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 16. Кристиян Пешов, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов, 8. Александър Тодоров, 18. Красиан Колев, 14. Мартин Стоянов, 9. Димитър Костадинов, 6. Атанас Кабов, 22. Мартин Стойчев;

Треньор: Славко Матич

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш.