Удължиха наказанието на биатлонистите на Русия и Беларус

Удължиха наказанието на биатлонистите на Русия и Беларус

Ще търсим решение спортистите на двете държави да се върнат в състезанията, обяви Томас Бах

Ръководството на световния биатлон удължи наказанието за спортистите от Русия и Беларус заради нахлуването на руснаците в Украйна, съобщиха от асоциацията пред агенция ДПА.

Конгресът на Международния съюз по биатлон (IBU) прие, че руските и беларуски атлети няма да бъдат допускани до международни състезание до "следващо нареждане".

Освен това конгресът на IBU реши още да накаже федерациите на Русия и Беларус докато "не демонстрират пълната си подкрепа на целите и принципите на Международния съюз по биатлон".

Президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах заяви, че се търси решение как спортистите от Русия и Беларус могат да се завърнат на състезанията.

Въпреки това той изтъкна на церемония в Рим, че не може да обяви "конкретни стъпки или краен срок".

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Зографски отпадна в квалификациите за пръв път през сезона

Владимир Зографски не успя да преодолее първия кръг на състезанието от Световната купа по ски скокове в Енгелсберг, Швейцария.

 Йохан-Олав Ботн  спечели преследването в Анеси

Норвежецът Йохан-Олав Ботн спечели преследването на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в Анеси-Льо Гран Борнан.

Без българин в Топ 8 на Световната купа по сноуборд при мъжете

Първенец при мъжете е австриецът Арвид Аунер

Малена Замфирова 5-а в Давос

Малена Замфирова зае пето място в паралелния слалом в Давос, Швейцария от Световната купа по алпийски сноуборд.

Франьо фон Алмен с драматичен успех в спускането от Световната купа

Марко Одермат остана на 30 стотни от секундата във Вал Гардена

Милена Тодорова приключи годината

Френската биатлонистка Лу Жанмоно зарадва домакинските фенове в Льо Гран Борнан, като спечели 10-километровото преследване и оглави класирането за Световната купа по биатлон.

Линдзи Вон отново на подиума

Американката Линдзи Вон продължава силния си старт на сезона трето място в спускането от Световната купа по ски алпийски дисциплини във френския зимен център Вал Д'Изер, което беше спечелено от Корнелия Хютер от Австрия.

Четирима българи преодоляха квалификациите в паралелния слалом от СК по сноуборд

Четирима българи преодоляха квалификациите в паралелния слалом от Световната купа по сноуборд за мъже и жени в швейцарския зимен център Давос